Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 17:21
 
Feyezan Kanalında temizlik başladı!
Hatay’ın İskenderun ilçesinde ıslah edilen ancak çevresindeki mahallelere dayanılmaz koku saçan Feyezan kanalında ilçe belediyesi ile DSİ işbirliğiyle temizlik çalışmalarına başlandığı açıklandı.
Yaşam Haberi
Feyezan Kanalında temizlik başladı!

İskenderun.Org haber merkezimiz bir süre önce feyezan kanalı çevresinde oturan vatandaşların koku ile ilgili şikâyetlerini gündeme taşımıştı. Yaklaşık 6 kilometrelik feyezan kanalı çevresindeki mahalle sakinlerinin en önemli sorunlarının başında çevreye yayılan pis kokular ve sivrisinek sıkıntısının, yapılan tüm ıslah çalışmalarına karşın bir türlü kökten çözümlenememesi tepki çekmeye devam ediyor.

 

Vatandaşın serzenişlerine kulak veren İskenderun Belediyesi, bazı mahallelerde ilaçlamalara başladı. Yapılan ilaçlamalara rağmen halen vatandaşın sivrisinek rahatsızlığı devam etmesi ise ilaçlama çalışmalarının yetersizliğine ediliyor.

 

Bu arada İskenderun Belediyesi ile DSİ (Devlet Su İşleri) ekiplerinin işbirliğiyle Feyezan Kanalının denize dökülen noktasından temizlik çalışmaları başlatıldı.

 

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Belediye iş makinaları ile Devlet Su İşlerinin kanal temizleme aracı (Gradal) ile yapılmakta olan ıslah çalışmaları hakkında bilgiler aldıklarını belirterek, temizlik, ıslah ve ilaçlama çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam edeceklerini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Feyezan, Kanalında, temizlik, başladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı