Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 18:02
 
Fatih Anadolu Lisesi’nden Anlamlı Klip
Sadece Türk değil, dünya tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Şehitleri’ne Hatay'ın İskenderun ilçesinde Fatih Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından 'Çanakkale Türküsü' seslendirilerek anlamlı bir klip çekildi.
Eğitim Haberi
Fatih Anadolu Lisesi’nden Anlamlı Klip

Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl dönümü, ülke genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanırken, İskenderun Fatih Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, hazırladığı kliple kutladı.

 

İskenderun Fatih Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma adına Çanakkale İçinde’ Türküsüne klip çekti. Öğretmen ve öğrencilerin rol aldığı klip, İskenderun’un çeşitli mekanlarında çekildi.

Bir hafta süren çekimlerin ardından klip, sosyal medyada bugünden itibaren yayınlandı. Yayınlandığı andan itibaren büyük beğeni toplayan klip, rekora koşuyor.

 

Kliple ilgili konuşan Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Kadir Sarı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin milletin hafızasında izler bırakmış destansı bir zafer olduğunu ifade ederek, okul olarak bu büyük zaferi kliple gelecek nesillere anlatmak istediklerini kaydetti.

Okul Müdürü Kadir Sarı, klip çekiminde öğretmen ve öğrencilerin yer aldığını ifade ederek şöyle konuştu:  Sözleriyle ve taşıdığı anlamla herkesin bildiği, söylerken duygulandığı ‘Çanakkale İçinde’ türküsü klip çekimi bir hafta sürdü. Bu süreç içerisinde güzel şehrimizin de en güzel mekanlar kullandık. Şu an itibariyle büyük beğeni toplayan klipimizi, şehitlerimizin anısına atfediyoruz. Emeği geçen öğretmen, öğrenci ve teknik ekibe teşekkür ediyorum.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fatih, Anadolu, Lisesi’nden, Anlamlı, Klip,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı