ugur okullari - destop
Haber Detayı
28 Eylül 2019 - Cumartesi 12:55
 
Fatih Anadolu Liseliden çevre temizliği
Temiz çevre anlayışıyla yola çıkan İskenderun Fatih Anadolu Lisesi, Arsuz sahilini ve boydan boya temizleyerek örnek bir davranışıyla takdir topladı.
Eğitim Haberi
Fatih Anadolu Liseliden çevre temizliği

Sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken İskenderun Fatih Anadolu Lisesi, bu kez ‘Temiz Çevre’ sloganıyla Arsuz sahilinde temizlik çalışması yaptı. Okul idareci ve öğretmenlerin de katıldığı sahil temizliği etkinliği gün boyu sürdü. Öğrenciler, ellerinde çöp poşetleriyle önce sahili boydan boya taradı, çok sayıda atıkla karşılaşınca gördükleri manzaralar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler.

 

Öğrenciler, Arsuz’dan sonra kendi okullarının bulunduğu Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’ni de temizlik taramadan geçirdi. Okul Müdürü Kadir Sarı ve mahalle Muhtarı Mehmet Türkoğlu koordinasyonunda çevre temizliği yaptılar. İskenderun Fatih Anadolu Lisesi, idari kadrosu, öğretmen ve öğrencilerinin çevreye olan duyarlılığı mahalle sakinlerinden tam not aldı.

 

Okul Müdürü Kadir Sarı önderliğinde yapılan bu çalışma dikkat çekerken, vatandaşlara da temiz çevre anlayışı konusunda mesaj verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fatih, Anadolu, Liseliden, çevre, temizliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı