ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
15 Ocak 2021 - Cuma 08:27
 
EXPO Alanları Gezdirilecek
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak Ayı Olağan Toplantısı, EXPO Hatay 2021 tarihinin neden değiştiği gündeme geldi.
Ekonomi Haberi
EXPO Alanları Gezdirilecek

Hatay Büyükşehir belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın başkanlığında HBB Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantı da EXPO Hatay 2021 tarihinin neden değiştiği gündeme getirildi.

Başkan Savaş, EXPO’nun açılış tarihinin Dünyadaki birçok organizasyonun koronavirüs nedeniyle ertelendiği gibi bu kararın alındığına dikkat çekerek,” Tarih, uluslararası kurul tarafından 10 Aralık olarak belirlendi, bu tarihte EXPO 2021’i açacağız. Ancak alanları ilkbahardan itibaren etkin şekilde kullanmaya başlayacağız. Zaten kanunen bizim burayı kullanmamızda bir sakınca yok. Şehrimize gelerek faydalanmak isteyenleri, kentleri ve müesseseleri burada ağırlayacağız. Daha fazla ticaret, turizm ve tanıtım için bu organizasyon oldukça önemli. Bu yüzden hiç kimse kaygılanmasın” dedi. 

HBB’DEN EXPO ALANI İÇİN İNCELEME GEZİSİ

Milletvekilleri başta olmak üzere EXPO alanını görmek isteyenler için bir inceleme gezisi düzenlediklerini bildiren Savaş,  “Pazartesi günü saat 14.00’da belediyemizin önünden otobüsler kaldırıp; milletvekillerini, belediye başkanlarını, meclis üyelerimizi ve turizm işletmelerini EXPO alanında gezdirmek istiyoruz.  EXPO alanında neler yapmış olduğumuzu ve gelinen son aşamayı sizlerle paylaşmak istiyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EXPO, Alanları, Gezdirilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı