Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 14:53
 
EXPO 2021 de Dünyaya tanıtılacak
Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı Hatay’ın endemik bitki türlerine sahip çıkıyor.
Ekonomi Haberi
EXPO 2021 de Dünyaya tanıtılacak

Zengin bir bitki örtüsüne sahip olan kentimizde endemik bitkilerdeki çeşitlilik ve zenginliği EXPO 2021 aracılığı ile dünyaya tanıtmayı hedefleyen Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı bu amaçla oluşturduğu özel seralarda endemik türleri kültüre alarak çoğaltma çalışmaları başlattı.

Çalışmaların amacı, EXPO 2021 kapsamında yerli ve milli bitkilerin kullanılması, süs bitkisi kapasitesi olanların peyzaj çalışmalarında değerlendirilerek yabancı orjinli süs bitkilerine bağımlılığın azaltılması, özgün bir kent kimliği oluşturma çalışmalarına katkı sağlanması, ekonomik değer taşıyanların yerel çiftçilerimizce üretilmesini teşvik ederek kazanca dönüştürülmesi olarak belirlendi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş kentin tüm değerlerine sahip çıkılarak yaşatılması, tanıtılması ve gelecek kuşaklara aktarılması hassasiyetiyle çalışmalara yön verdiklerini söyledi.

               

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: EXPO, 2021, de, Dünyaya, tanıtılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı