ramazan 2021


kehribar - logo yanı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Arsuz'da Yok
Arsuz'da Yok
Polis Haftası
Polis Haftası
Haber Detayı
09 Nisan 2021 - Cuma 17:10
 
Evlerinin tavanı başlarını düşüyor!
Hatay’ın İskenderun ilçesi kırsalında babadan kalma derme çatma evlerinin tavanı dökülen üç çocuklu Yılmaz ailesi her gün başlarına beton parçası düşecek endişesiyle yaşıyorlar.
Yaşam Haberi
Evlerinin tavanı başlarını düşüyor!

İskenderun’a bağlı Bekbele Mahallesi Genç Osman Sokak no: 39’da ikamet eden eşi asgari ücretle çalışan Dilek Yılmaz, yıllar önce yine hayırseverlerin yardımıyla inşa edilen derme çatma evlerinin tavanının döküldüğü için çok zor günler yaşadıklarını söyledi.

3 kız çocuğu annesi Dilek Yılmaz, asgari ücretle çalışan eşinin maaşının ancak karınlarını doyurmaya yettiğini, evlerini yaptırabilmeye güçlerinin olmadığını ifade ederek “Mecbur bu evde duruyoruz, çocuklar hepimiz bir odada yatıyoruz. Evin durumu kötü, yardım bekliyoruz. Bizim de evimiz olsun istiyoruz, başımıza tavandan beton parçaları düşmesini istemiyoruz. Beyim çalışıyor ama Allahtan karnımız doyuyor çok şükür, ev yok, ev sıkıntısı var. Bir odanın içerisindeyiz. Bir asgari ücretle olmuyor. Tamir de olsa, dökülmesin başka bir şey istemiyoruz. Yatak odamız var ancak yatamıyoruz. Korkuyoruz, başımıza beton parçaları düşecek diye! Yetkililerden hayırsever vatandaşlardan bizim bu çaresizliğimize çare olmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yılmaz ailesinin sesi güzel kızı Ayşe Yılmaz da hayırseverlerden yardım beklediklerini belirterek “Herkesten yardım bekliyoruz, evimiz uçuyor! Bir odamızın olmasını istiyoruz kardeşimle beraber her zaman dua ediyoruz, ‘inşallah evimiz olur’ diye. Tavandan beton kopmuştu, kolum kanamıştı, ne olur bize yardım edin” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Evlerinin, tavanı, başlarını, düşüyor!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı