ugur okullari
Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 11:56
 
Et süt ürünleriyle sokak hayvanlarını besliyorlar…
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde faaliyet gösteren Yaban Hayatı Koruma ve Dayanışma Derneği gönüllüleri kentteki zincir marketlerden temin ettikleri et-süt ürünleri yiyecekleri sokak hayvanlarına ulaştırmayı sürdürüyor.
Yaşam Haberi
Et süt ürünleriyle sokak hayvanlarını besliyorlar…

Yaban Hayatı Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Özer ile gönüllüleri, Dörtyol’da Coronavirüs pandemi önlemleri döneminde beslenme sorunu yaşamamaları için sokak hayvanlarının düzenli beslenmeleri işini üstlendi.

Dernek Başkanı Mustafa Özer’in girişimleriyle Türkiye’nin önde gelen zincir marketleriyle yapılan görüşmeler sonrasında sokak hayvanları için et ve süt ürünleri temin edilme işi düzene bindirildi.

Zincir marketlerden temin edilen et-süt ürünleri Yaban Hayatı Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Özer ile gönüllüleri tarafından insanların uğrayamadığı noktalardaki sokak hayvanlarına ulaştırılıyor.

Mustafa Özer, yasaklı noktalarda yaşamlarını sürdüren sokak hayvanlarının düzenli olarak beslenmek için temin ettikleri yiyecekleri beklediğini söyledi.

Uzaktan da olsa kendilerini gördüklerinde sokak hayvanlarının sevinç gösterilerinin görülmeye değer olduğunu ifade eden Mustafa Özer “Bu çalışmalarımıza zaman zaman birçok gönüllü, dostlarımız da katkı veriyor. Erzin Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ömer Köse ve Dörtyol Devlet Hastanesi'nden İdris Ağırman gibi destekçilerimizin katkılarıyla sokak hayvanlarının beslenmelerine katkı sağladık” dedi.

Özer, Türkiye geneline yayılmış zincir markete, sokak hayvanlarının beslenmesine verdikleri katkılardan dolayı, gönüller ile destekçilerine de teşekkür etti.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Et, süt, ürünleriyle, sokak, hayvanlarını, besliyorlar…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı