ugur okullari - destop
Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 12:00
 
Esnafın uzayan yol-kaldırım çalışması isyanı!
İskenderun E91 Karayolu üzerinde ilçe ile Büyükşehir Belediye ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü belirtilen, üç günde bitirileceği ifade edilen kaldırım ve yol çalışmasının 20 gündür bitmemesi başta esnafla vatandaşı adeta isyan ettirdi.
- Haberi
Esnafın uzayan yol-kaldırım çalışması isyanı!

E91 Karayolu üzerinde bulunan işyeri sahipleri, esnaf ve vatandaşlar aylarca battı-çıktı inşaatıyla sıkıntılar çekti, ciddi ekonomik kayıplar yaşadı, şimdi de kaldırım ile yol çalışmasıyla adeta bezdi.

Daha önce kaldırımların geniş yapılması nedeniyle araçların kullandığı yol daraltıldı, bu nedenle trafik akışında ciddi sorunlar yaşanınca Hatay Büyükşehir Belediyesi ile İskenderun Belediyesi ortaklaşa çalışma yaparak çözüm üretildi.

Birçok sıkıntılı yerin sorunu birlikte çalışma ile çözen iki belediyenin ekipleri, üç günde hedeflenen işi 20 günü aşkındır sonuçlandıramaması, sökülen kaldırım karolarının gelişi güzel saçılması, yolun durumu başta çevredeki esnafa büyük sıkıntı verdi. Yol genişletme, kaldırım daraltma çalışmasının üç günde bitirileceği söylenmesine karşın sökülen kaldırım karolarının 3 hafta geçmesine rağmen hala yapılmadığından şikayet eden Esnaf yaşananlara tepki gösterdi.

Bu bölgenin esnafının battı-çıktı inşaatıyla uzun bir süre büyük sıkıntılar çektiğini, hatta bazılarının kapatmak zorunda kaldıklarını aktaran çevredeki işyeri sahipleri “Bizim çoğumuz burada kiracıyız. Yıllık veya aylık kiramızı çıkarabilmemiz için burada sıkıntı olmaması gerek ancak bir kez battı çıktı bizi vurdu. Atlattık dedik, şimdi de yol genişletme, kaldırım daraltma çalışmasıyla tüm esnaf arkadaşlarımız yine sıkıntılı günler geçiriyor. Hepimiz kiraları ödeyecek para bulamıyoruz. Şantiyeye dönem işyerinin önünden içeri müşteri giremiyor. Bizimle birlikte vatandaş da bu durumdan mustarip, yaşlısı, çocuğu, öğrencisi, engellisi buradan geçmekte zorlanıyor. Kaldırım karolara saçılmış bir durumda 3 günde bitecek iş, 3 hafta oldu hala yapılamadı. Şimdi de asfalt yokmuş da iş durmuş, asfalt yoksa neden kazdılar? Biz esnafı vatandaşı mağdur etmeye kimsenin hakkı yok” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Esnafın, uzayan, yol-kaldırım, çalışması, isyanı!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı