ugur okullari - destop
Haber Detayı
13 Haziran 2020 - Cumartesi 15:27
 
Esnafın Sıkıntıları Rapora Dökülecek
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında, Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe dikkate alınarak, Meslek Komite Başkanları ile ‘Ekonomik İstişare toplantısı’ gerçekleştirildi.
Ekonomi Haberi
Esnafın Sıkıntıları Rapora Dökülecek

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcıları Muhsin Yeter ve Mahir Taner’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, Meslek Komite Başkanlarının sorunları görüşüldü.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Meslek Komite üyelerimizin sorunlarını en yetkili birimlere ulaştırıldığını ve bu sorunların çözümü noktasında yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek  “Mart ayından bu yana, yeni tip korona virüs sebebiyle ülkemizde sağlık alanında yaşanan sorunlara ek olarak, ekonomik ve sosyal yaşantıda da olumsuz etkiler gözlenmiştir. Korona virüs salgınının etkilerinin asgari düzeye indirilebilmesi amacıyla, devlet kurumlarının yanı sıra, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin de, önemli çalışmaları olduğu bilinmektedir. Salgın başladığından bu yana, TOBB önderliğinde Türkiye genelindeki 365 oda ve borsanın katılımıyla telekonferans yöntemiyle toplantılar düzenlenmekte, salgın etkisiyle ekonomide yaşanan sorunların çözümlerine ilişkin görüşmeler yapılmaktadır.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası olarak, üyelerimizle görüşmeler sağlamak suretiyle yaşanılan sorunları ve çözüm önerilerini, üst mercilere iletme noktasında çalışmalar yapmaktayız. İş dünyasından gelen talep ve beklentilerin, karar vericilere iletilmesinin ardından, özellikle finansmana erişim noktasında önemli adımlar atılmıştır.

Bundan sonraki süreçte, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası olarak, tüm meslek kollarının, Covid-19 sürecinde yaşadığı sorunların tespit edilerek çözüm bulunması noktasında yeni bir çalışma yapmak istiyoruz. Bu çalışmamızda da, siz değerli meslek komitesi başkanlarımıza önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir. Takdir edersiniz ki, yönetim kurulu olarak yaklaşık 6.400 üyemiz ile bire bir irtibat kurabilmemiz, uygulama açısından zor olacaktır. Dolayısıyla meslek gruplarınızın odamızdaki temsilcileri olan siz değerli meslek komite başkanlarımızın, kendi meslek gruplarındaki üyelerle iletişim kurarak, mesleklerini icra ederken yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini sizlerden dinlemek istiyoruz. Sizlerden aktarılacak tüm bilgileri rapor haline getirmek suretiyle, hem Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne, hem de ilgili kurum ve kuruluşlara ileteceğiz.”

Toplantı sonunda, Meslek komite üyelerinin sorunları tek tek dinlendi ve bu sorunların rapor haline getirildikten sonra İTSO yönetimi tarafından en yetkili mercilere iletileceği ve sorunların çözümü konusunda gerekli girişimlerin yapılacağı bildirildi.

Meslek Komite Başkanları ile gerçekleştirilen Ekonomik istişare Toplantısında, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcıları Muhsin Yeter, Mahir Taner, İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu, Selma Yılmaz, Hıdır Güneş, Raşit Özyurt yer aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Esnafın, Sıkıntıları, Rapora, Dökülecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı