ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 17:18
 
Esnafa bin TL’lik ilk destek hesaplarına yattı
İskenderun Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, Covid 19 pandemi döneminde Esnaf destek paketi kapsamında gelir kaybı desteği 1000 TL yardımın ilk taksitinin bugün hesaplarına yatırıldığı bildirdi.
Ekonomi Haberi
 Esnafa bin TL’lik ilk destek hesaplarına yattı

İskenderun Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu  Basit usule tabi işletmeler için 3 ay boyunca aylık 1000 TL gelir kaybı desteği için esnafın başvuru yaptığını belirterek “Pandemi süreci dolayısıyla iş yeri kapanan işletmeler için ise büyükşehirlerde aylık 750 TL, diğer iller içinse aylık 500 TL destek ödemesi yapılacak. Gelir kaybı desteği için başvuran Esnaflarımızın hesabına üç boyunca yatırılacak olan aylık 1.000TL’ lik ödemelerin ilk taksiti yatırıldı. Kira gideri ile ilgili incelemeler yapıldıktan sonra onlar da hesaba yatırılacak” dedi.

Gelir kaybı desteği onaylanıp da Iban numaraları hatalı olan üyeler için de, Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğünün yeni bir veri tabanı hazırladığını da duyuran Çöloğlu ıban numaraları hatalı esnafın 25 Ocak 2021 Pazartesi günü e-devlet üzerinden sistemi güncelleyip ıban numaralarını düzeltme imkanı tanındığını sözlerine ekledi.

Ayda 432 milyon liradan toplamda 1 milyar 300 milyon liralık bir kira desteğini esnafa hibe olarak vereceği, bu iki destek kalemi çerçevesinde 3 ay boyunca esnafa toplamda 5 milyar lira civarında bir hibe desteği sağlaması planlanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Esnafa, bin, TL’lik, ilk, destek, hesaplarına, yattı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar