Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 11:51
 
Esnaf çarşıda karanlıktan şikayetçi!
Hatay’ın İskenderun ilçesinde kentin en işlek noktalarından Uzun çarşı ve devamı ile Raif Paşa Caddesinde gece aydınlatma yetersizliğinden şikâyetçi.
Ekonomi Haberi
 Esnaf çarşıda karanlıktan şikayetçi!

İskenderun’da birçok noktanın aydınlatma yetersizliği nedeniyle hava karardığında müşteriyi bırakın insanların geçmeye korkuttuğunu ifade eden çevre esnafı ilgililerden yeni balıkçı pazarını çevreleyen Raif Paşa ve Uzun Çarşının devamı yolun aydınlatılmasını istiyor.

İskenderun’un en eski çarşılarından Uzun çarşının hava karardığında insanların geçmeye çekindiğini aktaran esnaf, “Çay Mahallesi Balıkçı pazarına insanlar yeni yeni gelmeye başladı, ancak akşamları aydınlatma yetersizliği vatandaşı tedirgin ediyor. Müşteri girmek istemiyor. Aynı durumda karşı Uzun Çarşı da aydınlatma yetersizliği sıkıntısı yaşıyor. Buralar aydınlanırsa esnafın da işleri iyi olur, insanlar da rahat rahat burayı kullanır” diye konuştu.

Çevre esnafı, Balıkçı pazarı çevresindeki Raif Paşa caddesi ile uzun çarşının karanlığa mahkum edilmesi İskenderun’a yakışmadığını yetkilileri bu konuyu çözmeye davet ettiklerini söyledi.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Esnaf, çarşıda, karanlıktan, şikayetçi!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı