SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 17:35
 
Eski karakoldu, gençlik cazibe merkezine dönüştürüyor…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Emniyet Müdürlüğü ve Yenişehir Karakolu olarak kullanılan binanın yıkılmasıyla açılan ve atıl duran alanı belediye ve gençlik merkezi gönüllüleri ‘İskenderun Hatırası’ ana alanına dönüştürdü.
Yaşam Haberi
Eski karakoldu, gençlik cazibe merkezine dönüştürüyor…

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın Gençlik Merkezi Müdürü ve gönüllüleriyle bir araya gelerek yapılan zihin fırtınası sonucu ortaya çıkarılan Belediye ile Gençlik Merkezinin ortaklaşa üstlendiği çalışma kapsamında atıl bir yer kent içinde yeni bir yaşam ve cazibe alını haline getirildi.

Daha önce İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Yenişehir Karakolu olarak kullanılan, yıkıldıktan sonra atıl olarak duran alan Belediye tarafından zemin parke taşı döşendi. Boş alanın duvarları da Gençlik Merkezi gönüllülerinin çizimleriyle renklendirilerek ‘İskenderun Hatırası’ anı alanı olarak kullanıma sunuldu.

Yapılan çalışmaları takdirle karşılayan çevre esnafı, uzun zamandır atıl duran bu boş alan insanların buluşacağı bir noktaya olduğunu belirterek Belediye ve Gençlik Merkezi gönüllülerine teşekkür etti.

Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin de, İskenderun için ellerinden gelen tüm gayreti çabaladıklarını ifade ederek “Geçtiğimiz aylarda Belediyemizle birlikte gençlik meclisi çalışmamız olmuştu. Buradan çıkan projelerden biri de şehrin köhne ve atıl kalan yerlerin gençlerimizle birlikte bir boyama çalışması düşünüyorduk. Burada alanın düzenlemesini Belediye yaptı, bizim gençlerimiz de duvar boyamasını gerçekleştiriyoruz. Çok da şık güzel bir sanat alanı oluşacak. İskenderun’u tanıtıcı görsellerle gelenlerin fotoğraf çekinebileceği, gençlerimizin çeşitli gösterilerin yapılabileceği şehrimize ayrı bir cazibe noktası oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.     

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eski, karakoldu,, gençlik, cazibe, merkezine, dönüştürüyor…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı