ugur okullari - destop


Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 19:09
 
Eşinin ciğeriyle ikinci yaşama ‘merhaba’ dedi.
Pandemi dönemi organ nakli askıya alınan Hakan Yılmaz, ORKAN (Organ ve Kanser Derneği) girişimiyle İstanbul’da eşinin ciğeriyle yapılan başarılı organ nakli operasyonu sonrası sağlığına ve ailesine kavuştu.
Sağlık Haberi
 Eşinin ciğeriyle ikinci yaşama ‘merhaba’ dedi.

İskenderun.org yaklaşık bir ay öncesine kadar karaciğer yetmezliği rahatsızlığı nedeniyle çok sıkıntılı günler geçiren Hakan Yılmaz’ın yaşadığı durumu haberleştirerek gündeme taşımıştı. Kamuoyu ve yetkililerden ciddi destek gören habere ilk sevindirici yanıt İskenderun ORKAN (Organ ve Kanser Derneği)’nden geldi. Adana’da yapılması planlanan organ nakli, Pandemi döneminde askıya alınması üzerine Hakan Yılmaz zor günler geçiriyordu.

ORKAN Derneği Başkanı Sonay Alkan girişimleriyle Hakan Yılmaz’ın karaciğer nakli yapılacak İstanbul’daki hastane ile yapılan görüşmeler sonuç verdi. Hakan ve Eşi Zeynep Yılmaz İstanbul’da Memorial hastanesine yatırıldı. Eşinden alınan karaciğerle organ nakli operasyonu başarıyla sonuçlanan Hakan Yılmaz yaklaşık iki aylık süreçte sağlığına kavuşarak İskenderun’a döndü. Eşi Zeynep ile birlikte evlerine dönen Hakan Yılmaz’ı annesi Gülay Yılmaz sevinç gözyaşlarıyla karşıladı.

Bu mutlu anlara İskenderun.org haber ekibi de tanıklık etti. Anne Gülay Yılmaz “O kadar çok mutluyum ki, Allah’a hergün şükrediyorum. Şu anda sevinç gözyaşları döküyorum. Bana çifte bayram yaşattılar. Tüm hastalara şifa diliyorum. Beni ve çocuğumu mutlu eden herkesten allah razı olsun” dedi.

Karaciğer yetmezliği rahatsızlığı nedeniyle çok zor ve sıkıntılı günler geçirdiğini ifade eden Hakan Yılmaz “Birkaç ay öncesine kadar bu ev bana sığmıyordu. Adeta her gün ölümü yaşıyordum. Çifte bayram yaşayacağım Allah’ın izniyle. Ailem, eşim yanımda. Eşimden binlerce Allah razı olsun. Eşim karaciğer vererek bana ikinci bir yaşam şansı verdi. Bana karaciğer naklimi gerçekleştirmede emeği geçenlere binlerce Allah razı olsun” diye konuştu.

Hakan Yılmaz’a karaciğer naklinde en büyük desteği veren eşi Zeynep Yılmaz ise konuşurken adeta boğazı düğümlendi, gözyaşlarını tutamadı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Eşinin, ciğeriyle, ikinci, yaşama, ‘merhaba’, dedi.,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı