kehribar - logo yanı
Haber Detayı
22 Ocak 2021 - Cuma 12:04
 
Eşinden Şiddet Gördüğü İddiasıyla Dava Açtı
Eşinden şiddet gördüğü iddiasıyla dava açan Avukat F.E.Ü İskenderun 8. Asliye Ceza mahkemesinde ikinci duruşmaya katıldı.
Yaşam Haberi
Eşinden Şiddet Gördüğü İddiasıyla Dava Açtı

Meslektaşları ile birlikte duruşma sonrasında F.E.Ü kadına karşı şiddetin mağduru olduğunu sanık olarak da yargılandığını belirterek, ”Mesleği olan yasaları bilen bir kişi olarak bunu yaşıyorsam şiddete uğrayıp sesini çıkartamayanların sesi olmak istiyorum” dedi.

 

Eşi tarafından şiddet gördüğünü iddia eden F.E.Ü olay günü defalarca polisi telefonla arayarak yardım istediğini ancak pandemi nedeniyle gelinmediğini ifade ederek “Ben bir Avukat olarak ne yazık ki tüm dünyada olduğu gibi kadına karşı şiddetin mağduru oldum. 6184 sayılı yasanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha bir hukukçu olarak da anlamış oldum. Şiddet anında yaşamış olduğunuz korkuyu çaresizliği hiçbir şekilde fayda etmiyor. 6184 sayılı kanun sadece kadını değil tüm aile bireylerini koruyan bir yasa çok önemli. Ne yazık ki hem sanık hem müşteki durumundayım. Şiddete uğramış mağdur durumdayken sanık sıfatıyla da yargılanmaktayım. Darp raporu olmasına rağmen sanık durumuna düşmüş olmam bir hukukçu olarak benim için ayrıca incitici. Duygularımı ifade etmekte çok zorlanıyorum. Kadınların sesi olmak istiyorum. Ben Mesleği olan yasaları bilen bir kişi olarak bu talihsizliği yaşıyorsam şiddete uğrayıp sesini çıkartamayan tüm kadınların sesi olmak istiyorum” diye konuştu.

 

Duruşmaya katılan meslektaşı Avukat Mehtap Sert, duruşmanın Mart ayına ertelendiğini büyük ihtimalle dosyanın karara çıkacağını aktararak  “Müvekkilim defalarca polisi aramasına rağmen polise ulaşamamış daha sonra Baro yönetim kurulu üyesinin girişimi ile polis gelip beyanını almıştır. Mahkemede düşünmüş taşınmış daha sonra şikayette bulunmuş yaklaşımı şiddet görmüş bir kadının hemen polisi araması sorulabilecek bir soru değildir. Şiddet karşısında her kadının tepkisi aynı değildir. O anda yaşadığı şokla polisi aramak aklına gelemeyebilir. Dört beş saat sonra araması şiddete uğramadığı göstergesi değildir. Davanın takipçisi olmaya devam edeceğiz ”şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eşinden, Şiddet, Gördüğü, İddiasıyla, Dava, Açtı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı