Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 18:21
 
Erzinli Ata’sını özlem ve saygıyla andı…
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 81. yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Hatay’ın Erzin ilçesinde de çeşitli törenler, etkinliklerle saygı ve özlemle anıldı.
Yaşam Haberi
Erzinli Ata’sını özlem ve saygıyla andı…

Adil Coşkuner/Erzin

 Bugün sabah Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma törenine Erzin Kaymakamı Ahmet Demirci, Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, ilçe jandarma komutanı Teğmen Selim Tıraş, İlçe Emniyet Müdürü Ali Çolak, İlçe müftüsü, belediye başkan yardımcısı, siyasi parti başkanları, STÖ başkanları ve öğrenciler vatandaşlar katıldı.

 

Kaymakamlık, Garnizon ve Belediye başkanlığı tarafından Atatürk’ün manevi huzuruna saygı çelenkleri konuldu. Saatlerin 09.05’i gösterdiğinde çalışan sirenlerle yurt genelinde olduğu gibi Erzin’de de 2 dakikalığına adeta hayat durdu. Erzinli Atasını saygı ve özlemle anmak üzere saygı duruşunda bulundu. Ardından İstiklal marşı okundu ve bayraklar yarıya indirildi.

 

Erzin Şehit Halis Demir Özdemir Kültür merkezinde devam eden anma programına geçildi. Burada da program istiklal marşının okunmasıyla başladı. Günün önem ve anlamını belirten konuşma yapıldı, öğrenciler şiir ve kahramanlık türküler okudu ve slayt gösterisi ile anma töreni sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erzinli, Ata’sını, özlem, ve, saygıyla, andı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı