Haber Detayı
27 Ocak 2021 - Çarşamba 12:27
 
Erzin Kadın Eli Kooperatifi EXPO 2021’e hazırlanıyor
Hatay’ın Erzin ilçesinde faaliyetini sürdüren Kadın Eli Kooperatifi Nagehan Ücel Başkanlığında yürüttüğü çalışmalar ile Katınlar ‘Medeniyetler Bahçesi’ temalı EXPO 2021 organizasyonunda kuracakları standa ürün hazırlıyor.
Eğitim Haberi
Erzin Kadın Eli Kooperatifi EXPO 2021’e hazırlanıyor

Adil Coşkuner/Erzin

Erzinli kadınlar ilçede kurulan Kadın Eli Kooperatifi çatısı altında bir araya gelerek hem meslek ediniyor, hem de ev ekonomisine katkıda bulunmak için çalışıyorlar. Erzin Kadın Eli Kooperatifi Başkanı Nagehan Ücel üreten kadınları bir çatı altında topladıklarını belirterek “Açtığımız kurslarla hobiyi, ekonomiye dönüştürüyoruz. Kursumuzda eğitim gören ve üreten 4 kadın kursiyerimiz var. Erzin Kadın Eli Kooperatifimizin amacı, gastronomi ve mozaik üzerine üretim çalışmalar yapmak” dedi.

Erzin Kadın Eli Kooperatifinin yöresel yiyeceklerin geliştirilmesi, üretimini yaparak ev ekonomisine katkı sağladıklarını ifade eden Başkan Ücel, “Burada el sanatları üzerinden mozaik çalışmaları yapıyoruz. Öğrencilerimiz kolyeler, tablolar, el sanatları, değişik tasarımlarla eserler üretiyoruz. Çalışmalarımız arasında eskiyi geri dönüşümle esere dönüştürüyoruz. Eski tuğlalar, sac üzerine mozaik çalışıyoruz. Kapı süsleri yapıyoruz” diye konuştu.   

Mozaik tablolar portreler de çalışan Erzin Kadın Eli Kooperatifi bünyesindeki kadınların ürettiği ürünleri pazarlamak sergilemek için de hazırlık yaptıklarını aktaran Başkan Ücel, Hatay için büyük dünya çapında bir organizasyon olan, ‘Medeniyetler Bahçesi’ temalı Expo 2021 Fuarında gastronomi ve mozaik eserlerinin yer alacağı bir stant açacaklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erzin, Kadın, Eli, Kooperatifi, EXPO, 2021’e, hazırlanıyor,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı