Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 16:21
 
Erzin'de kadınlara eskiyi değerlendirme kursu…
Erzin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kadınların ev ekonomisine ve sosyal hayatına katkı sunmak, el becerileri kazandırmak amacıyla eskiyi değerlendirme ahşap boyama kursu ilgi gördü.
Eğitim Haberi
Erzin'de kadınlara eskiyi değerlendirme kursu…

Adil Coşkuner/Erzin

Erzin Belediye pasajı ikinci katında verilen ahşap boyama kursu günde 4 saat, haftada 5 günü devam ediyor. Halk Eğitim Merkezi Kurs eğitmeni Nazife Karadurmuş, bu kurslarla insanları sosyalleştirmek, daha güzel zaman geçirmelerini sağlamak ve eski ürünleri tekrar kullanılabilir hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Büyük bölümü ev hanımı olan kursiyerler ise Halk Eğitim Merkezinin açtığı bu kurslar sayesinde boş zamanlarını değerlendirdiklerini belirterek “Bu çalışmalar bize hem el becerisi kazandırıyor hem de üreten bir birey olarak topluma daha faydalı olduğumuzu düşünüyoruz. Kimimiz için burası tam bir terapi oluyor. El becerisi kazanarak sosyalleşip üretmek insana büyük keyif veriyor. İleride yaptığımız ürünler paraya dönüşmesiyle de ev ekonomimize katkı sağlayabilmeyi umut ediyoruz” şeklinde konuştular.     

Kursta ahşap boyama tekniğiyle yapılan eserlerin yılsonu Mayıs ayında sergileneceği belirtildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erzin'de, kadınlara, eskiyi, değerlendirme, kursu…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı