Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 18:20
 
Erzin’de Cumhuriyet coşkuyla kutlandı…
Cumhuriyet’in 96. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Hatay’ın Erzin ilçesinde de halkın yoğun katılımı ve büyük bir coşku içerisinde kutlandı.
Yaşam Haberi
  Erzin’de Cumhuriyet coşkuyla kutlandı…

Adil Coşkuner/Erzin

Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen törene, Kaymakam Ahmet Demirci, Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, kurum amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Erzin Kaymakamı Ahmet Demirci ile Belediye Başkanı Av. Ökkeş Elmasoğlu’nun halkın bayramını kutladı.

Saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın ardından Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün halk oyunları ekipleri çeşitli yörelere ait gösterilerini sundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakam Ahmet Demirci Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet devam edeceğini vurguladı.

Şiirlerin okunduğu, törende ilçedeki tüm okullar, protokolün önünden bando eşliğinde resmigeçidini büyük bir gurur ve coşkuyla gerçekleştirdi. Ellerinde Türk Bayrakları, coşkulu kalabalık öğrencileri geçişleri sırasında alkışladı.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 96. Yıldönümü kutlamaları Hatay’ın Erzin ilçesinde de geniş halk katılımıyla büyük bir coşku içerisinde geçti.    

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , Erzin’de, Cumhuriyet, coşkuyla, kutlandı…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı