Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 17:07
 
Erdoğan da Berfin davasındaki cezayı az buldu!
Hatay'da eski kız arkadaşına asit atarak suratında yanıklar oluşmasına sebep olan sanık hakkında "Namussuz, alçak" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, verilen cezanın da yetersiz olduğuna vurgu yaptı.
Yaşam Haberi
Erdoğan da Berfin davasındaki cezayı az buldu!

Engelli Vatandaşlarımızın ve Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerimizin Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

 

"BİR NAMUSSUZ, BİR ALÇAK..."

Hatay'ın İskenderun ilçesinde eski kız arkadaşına asit atarak suratında yanıklar oluşmasına sebep olan sanık hakkında sert ifadeler kullanan Erdoğan, "Geçenlerde bir namussuz bir alçak kızımızın yüzüne kezzap atıyor. Mahkeme 13 yıl ceza veriyor. Kızımızın gözü gidiyor” dedi.

 

Davayı soruşturduğunu da aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan “Verilen cevap şu: kanunun en yüksek oranı bu, bunu da bizim getirdiğimizi diyorlar. Ben de diyorum ki, arkadaşlar siz niye kanun diyerek bize böyle bir cevap yolunu buluyorsunuz. Ben kanundan, haktan, hukuktan adaletten bahsediyorum. Siz burada hakkı, hukuku adaleti arayacaksınız. Böyle bir olay sizin kızınızın başınıza gelse nasıl değerlendirirsiniz, kanunlara mı bakacaksınız? Yoksa böyle bir hak olur mu, böyle bir adalet olur mu, buna mı bakacaksınız. Onun için buradan tüm yargı dünyasına da sesleniyorum: Kanunların sayfaları arasındaki maddeler değil vicdanınızın sesine lütfen kulak verin. adaletin tecellisini hakka hukukta arayın. Her zaman söylüyorum, menim yolum kanun yolu değil hukuk yoludur. Hukuk eşittir kanun değildir, bir defa bunu iyi anlamamız lazım. Bu vesileyle bunu buradan tekrar hatırlatmak istedim” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan, da, Berfin, davasındaki, cezayı, az, buldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı