kehribar - logo yanı
Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 13:11
 
Erasmus’la ilk yardım ve sağlık eğitimi alındı
Erasmus+ Gençlik Projeleri kapsamında Kasım ayının ilk haftası Romanya'nın Horezu şehrinde 8 ülke, 32 katılımcı "#H(E+)lp" isimli gençlik değişimi projesi tamamlandı.
Sağlık Haberi
 Erasmus’la ilk yardım ve sağlık eğitimi alındı

Türkiye, Letonya, Hırvatistan, Bulgaristan, İtalya, Polonya, İspanya ve ev sahibi ülke Romanya olmak üzere 32 katılımcı projede yer aldı. Belen Kaymakamlığı ve Romanya CPDIS Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen projede katılımcılar uzman kişilerden ilk yardım eğitimi alarak hayati önem taşıyan ilk yardım uygulamalarını öğrendi. Afet ve acil durumlardan korunma ve müdahale, sivil koruma gibi konularda da birçok çalıştay, sunum ve drama gerçekleştirerek bilgi edindi. Katılımcıların kendi kültürlerini tanıtan sunumları ve yemek kültürlerinin tanıtıldığı projede aynı zamanda katılımcılar bölgede bulunan tarihi mekânları ziyaret etme ve yerel halkla tanışıp kaynaşma fırsatı buldular.

Her ülkeden 4 katılımcıyla 8 farklı ülkenin bir araya gelerek kültür aktarımını ve iletişim becerilerini geliştirme imkanı bulduğu, aynı zamanda ilk yardım, afet ve acil durumlardan korunma konusunda uzman kişilerden bilgi ve deneyim kazanımına sahip olduğu bu projeye, Türkiye’den katılan 4 genç bu deneyimi yurtdışında yaşamanın mutluluğunu paylaştı.

Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, gençlerin toplumdaki yerinin çok önemli olduğunu, ilk yardımın afet ve acil durumlarında hayat kurtarıcı olduğunu belirterek projeye aktif katılımından dolayı teşekkürlerini ilettiği gençleri kutladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Erasmus’la, ilk, yardım, ve, sağlık, eğitimi, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı