kehribar - logo yanı
Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 17:51
 
Engelli Aileleri Gençlik Merkezinde Buluştu…
İskenderun Gençlik Merkezi Müdürlüğü, Çocuk Gelişimi Uzmanı Gülser Yiğit ile Psikiyatr Doktoru Suat Yiğit’le engelli bireylerin en önemli yol arkadaşları ebeveynlerini bir araya getirdi.
Yaşam Haberi
Engelli Aileleri Gençlik Merkezinde Buluştu…

İskenderun Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşmada Çocuk Gelişimi Uzmanı Gülser Yiğit ile Psikiyatr Doktoru Suat Yiğit engellilerin aileleriyle karşılıklı sohbet ettiler, faydalı olacak bilgiler paylaşırken, onların da sorunlarını dinlediler.

 

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin gerek engelli personele çalışma alanı sağlayarak, gerek se DownSendorumlu gençlere eğitimler vererek, gerekse de okullarda düzenledikleri Empati Parkurları ile her zaman Engelli bireylere destek olmak ve onları sağlıklı insanlar arasında günlük yaşama adapte edebilmek adına ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

 

İnsanlara olması gereken duyarlılığı gençlerin de desteği ile aşılamaya çalıştıklarını belirten Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin “Bizler her ne kadar bu gibi destekler versek de engelli ebeveynlerinin yaşadıkları zorlukları da anlamamız ve onlara destek olmamız gerektiğine inanıyoruz. Umuyorum ki ailelerimize psikolojik açıdan bir nebze de olsa destek olabilmişizdir. Bu anlamda Çocuk Gelişimi Uzmanımız Gülser Yiğit ve Psikiyatr Doktoru Suat Yiğit’e teşekkür ediyor, engelleri ailelerinin her zaman yanlarında olduklarımızı yineliyorum” dedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engelli, Aileleri, Gençlik, Merkezinde, Buluştu…,
Yorumlar
Haber Yazılımı