Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 09:27
 
Enerjiyi Eğlenerek Öğrendiler
Hatay, İskenderun'daki Mevlana Ortaokulunu ziyaret eden Aksa Enerjimiz Yarınlara ekibi öğrencilere kapsamlı bir enerji eğitimi verdi.
Eğitim Haberi
Enerjiyi Eğlenerek Öğrendiler

Türkiye’de enerji denilince akla gelen ilk kuruluşlardan olan Kazancı Holding çatısı altında faaliyet gösteren Aksa markalı grup şirketlerinin 2019 yılında “Enerjimiz Yarınlara” ismiyle başlattıkları kurumsal sosyal sorumluluk projesinin son durağı İskenderun oldu. 

İskenderun’daki Mevlana Ortaokulu’nda enerji eğitimi düzenledi. Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör markalarının Kurumsal İletişim departmanındaki çalışanlarından oluşan ekip; 83 öğrenciye enerji eğitimi verdi.

Aksa çalışanları kendi faaliyet alanlarının yanı sıra enerji kaynakları, enerji verimliliği, tasarruflu enerji kullanımı, temiz enerji kavramı ve enerji üretimi gibi pek çok konuyu çocukların anlayabileceği basit bir dille anlattı.

Öğrencilere enerji okuryazarlığı kazandırmak ve gençlerin enerjiyi bilinçli kullanmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen kapsamlı enerji eğitimlerinde, doğal gazın kullanım alanlarından jeneratörün çalışma prensibine, elektrik tarihinden enerji üretimine dair pek çok konu işlendi. Enerji tasarrufunun önemine dikkat çekilen eğitimde öğrenciler, etkinliğe özel hazırlanan eğitici ve eğlenceli deney ve matematik oyunlarıyla keyifli bir gün geçirdi.

Aksa proje ekibi Türkiye’nin dört bir yanını dolaşmaya, ilçe ve köylerdeki ortaokullarda enerji eğitimleri vermeye devam edecek. Proje kapsamında, 2019’da 2.000’den fazla öğrenciye ulaşılırken, 2020 yılı sonunda hedef, önceki yıl olduğu gibi 2.000 öğrenciye daha ulaşarak iki yıl içerisinde toplamda 4.000 öğrenciyi enerji eğitimleriyle buluşturmak olacağı  belirtildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Enerjiyi, Eğlenerek, Öğrendiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı