Haber Detayı
19 Ocak 2021 - Salı 16:50
 
Emojilerle Büyüyen Çocuklara Öğrettiler
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Çocuk Üniversitesi aracılığıyla geleneksel Türk kültürünün motifleri Tarihçi Eğitimci Asiye Güneş tarafından eğlenceli bir biçimde çocuklarımıza aktarıldı.
Eğitim Haberi
Emojilerle Büyüyen Çocuklara Öğrettiler

İSTE Çocuk Üniversitesi, akıllı cep telefonları sayesinde hayatımızın adeta bir parçası haline gelen emoji simgeleri yerine geleneksel Türk tarihinin motifleri hakkında bilgiler içeren bir organizasyona imza attı.

Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Emine Vasfiye Korkmaz’ın yaptığı etkinlikte, geleneksel Türk kültürünün motifleri, Tarihçi Eğitimci Asiye Güneş tarafından İskenderun Teknik Çocuk Üniversitesi aracılığı ile “Motiflerde Saklı Tarih ve İnsan” temasıyla, kitap ayracı yapım atölyesi etkinliği, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meltem Eken’in katılımıyla zoom üzerinden gerçekleştirildi.

İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meltem Eken “ pandemi koşullarında dijital ortamda düzenlediğimiz bu ve benzeri etkinliklerimize katılım sağlayan değerli ailelerimize ve onların kıymetli evlatlarına da ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emojilerle, Büyüyen, Çocuklara, Öğrettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı