SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
28 Haziran 2021 - Pazartesi 18:49
 
Emekliler en düşük asgari ücret seviyesinde maaş istiyor…
İskenderun Tüm Emekli Sen adına açıklama yapan Mustafa Çankaya, 13 milyon emeklinin sadaka değil insanca yaşayacak, en düşük asgari ücret seviyesinde maaş istediklerini söyledi.
Yaşam Haberi
Emekliler en düşük asgari ücret seviyesinde maaş istiyor…

İskenderun Ulucami Caddesi üzerinde güvercinli parktaki Tüm Emekli Sen adına düzenlenen basın açıklaması etkinliğine emekliler ilgi gösterdi. Vatandaşların çocuklarıyla birlikte katıldığı, döviz ve pankartlarla mesajların verdiği toplantıda basın açıklamasını okuyan Mustafa Çankaya Pandemi sürecinde ekonomik olarak zor günlerden geçirdiklerini söyledi.

 

Salgından önce de ekonomik sıkıntı çeken emekli, dul ve yetim maaşı alan bizler işsizlik, geçim sıkıntısı, pahalılık ve kısıtlamalarla bozuk olan ruhsal durumumuz daha da bozulduğunu vurgulayan Çankaya “Bu sıkıntılara çözüm bulmakla sorumlu iktidar ne yazık ki çözümsüzlüğe odaklanmıştır. 13 milyon emekliler olarak artık yeter diyoruz. Sadaka değil insanca yaşayacak bir maaş, en düşük emekli maaş seviyesinin asgari ücret seviyesinde olmasını istiyoruz. İkramiyelerimizin birer maaş olmasını, temmuz ayı ile birlikte emekçilerin emeklilere yapılacak zam oranlarının, tüketim mallarında zammın 50’lerde seyrederken, verecekleri zam sadaka düzeyinde olacaktır” diye konuştu.    

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emekliler, en, düşük, asgari, ücret, seviyesinde, maaş, istiyor…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı