Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 17:23
 
“Emeklerinizin karşılığını alma zamanı…”
YKS Yükseköğrenim Kurumları Sınavı’na girecek gençlere mesaj veren İskenderun Kaymakamı İskender Yönden “Bugün ise kendinize güvenmek ve emeklerinizin karşılığını alma zamanı” dedi.
Eğitim Haberi
“Emeklerinizin karşılığını alma zamanı…”

Kaymakam Yönden mesajında, Dünya genelinde olduğu gibi Mart ayından itibaren ülkemizde de etkileyen coronavirüs (covid-19) salgınından dolayı 2019 2020 eğitim öğretim yılının 2'nci dönemi okullar kapalı olsa da, Milli Eğitim Bakanlığı ve kıymetli öğretmenler tarafından sağlanan uzaktan eğitim ile bu sınava hazırlanıldığını hatırlattı.

Kaymakam Yönden, 27 Haziran 2020 Cumartesi ve 28 Haziran 2020 Pazar günü yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı 'YKS' için ilçede sınav merkezi olarak belirlenen okullarda sağlık, hijyen, güvenlik, ulaşım v. b. konularda gereken tüm tedbirler ve önlemlerin ilgili-yetkili kurumlarca alındığını kaydetti.

 

Sınava girecek öğrencilerin sınav yerlerine toplu taşıma araçlarıyla gidecek olması halinde kendilerinin yanı sıra bir yakını, özel vasıtalarıyla gidilmesi halinde ise araç sürücüsü ile birlikte bir yakını sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacağını belirten Kaymakam Yönden öğrencilere okul bahçesi giriş kapısına kadar eşlik edebilmelerinin mümkün olacağını söyledi.

Sınava büyük bir özveri ve gayretle hazırlanmış olan öğrencilerin elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için çok çalıştıklarına değinen Kaymakam Yönden “Bugün ise kendinize güvenmek ve emeklernizin karşılığını alma zamanıdır. Geleceğimizin teminatı olan siz ufku açık gençlerimizden en elzem beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, özgüven sağlamış, yenilikçiliğe dayalı, araştıran, sorgulayan ve milli ve manevi değerlerine bağlı donanımlı bir insan olmanızdır. Bu duygu ve düşüncelerle, gençlerimizin eğitimi ve yetişmesinde emek veren çok değerli idareci ve öğretmenlerimiz ile kıymetli ebeveynlerimize canı gönülden teşekkür ediyor, YKS'na katılacak olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, sınav için görevli bulunan tüm yönetici, öğretmen ve diğer görevlilere kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Çocukların geleceğine yön veren bu sınav süresince kent halkının da hassasiyet ve duyarlılığı en üst seviyede göstereceklerine inancının tam olduğunu sözlerine ekleyen Kaymakam Yönden şunları söyledi: “Kıymetli gençler; Ulaşabileceğinizi hissettiğiniz ve bu yönde emek verdiğiniz her şey size aittir! Hissedin ve başarın. Her şey gönlünüzce olsun.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Emeklerinizin, karşılığını, alma, zamanı…”,
Yorumlar
Haber Yazılımı