Haber Detayı
05 Ekim 2019 - Cumartesi 09:54
 
EMBA Çinli Ortak İle Su Gözüne Termik Santral Kuracak
Cumhurbaşkanı kararı ile Adana’nın da aralarında bulunduğu üç ilde belirlenen alanlar, bazı şirketlere ait özel endüstri bölgesi ilan edildi. Özel Endüstri Bölgesi ilan edilen Yumurtalık ilçesindeki alana EMBA Elektrik Üretim Anonim Şirketi Çinli ortağı ile termik santral kuracak.
Ekonomi Haberi
EMBA Çinli Ortak İle Su Gözüne Termik Santral Kuracak

Cumhurbaşkanı kararı ile İstanbul, Adana ve Bursa'da belirlenen alanlar, bazı şirketlere ait özel endüstri bölgesi ilan edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle İstanbul, Adana ve Bursa'da belirlenen alanlar, bazı şirketlere ait özel endüstri bölgesi ilan edildi.

 Adana'nın Yumurtalık ilçesindeki yaklaşık 84,9 hektarlık alanın ise EMBA Elektrik Üretim Anonim Şirketi Adana Özel Endüstri Bölgesi ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Adana’nın Yumurtalık ilçesine bağlı Sugözü Mahallesi’ne yaklaşık bin 200 MW gücünde kömürle çalışacak Entegre Termik Santrali kurulacak.

EMBA Elektrik Üretim A.Ş. ve Çinli yetkililer projenin gerçekleşeceği alanda daha önce incelemelerde bulunmuş, Çinli ortağı firmanın yönetim kurulu başkanı Wang Yundan, Başkan Yardımcısı Yu Dehui, Strateji Müdürü Li Guanau, Uluslararası İş Yardımcısı Huang Guafang, Starejik Planlama Müdürü Mr. Ling Feng, Uluslararası Asistan Başkanı Ghen Yuanyuan, Analiz Müdürü Zou Yi bölgedeki incelemelerinin ardından Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik’i ziyaret etmişlerdi.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en son teknoloji kullanılarak elektrik üretebilen bir santral yapacağını belirtmişlerdi

Kaynak: Editör:
Etiketler: EMBA, Çinli, Ortak, İle, Su, Gözüne, Termik, Santral, Kuracak,
Yorumlar
Haber Yazılımı