Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 18:26
 
Elbirliği Projesiyle Köy Okullarına el uzatıyor…
Belen Sebati Günenç İlkokulu öğretmeni Osman Güneri, kendi çabalarıyla başlattıkları projeyle kırsal bölgelerde bulunan okullara el uzatıyor.
Eğitim Haberi
Elbirliği Projesiyle Köy Okullarına el uzatıyor…

Daha önce ilk görev yaptığı bir köy okulunda buna benzer bir çalışma başlatan Belen Sebati Günenç İlkokulu öğretmeni Osman Güneri, şimdi de ilçeye bağlı köylere ulaşmak için ‘Elbirliği’ adını verdiği projeyi hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

 

Daha önceki çalışmalarında köy okullarına, Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteğiyle zeka oyunları sınıfı açıp, saha ve oyun alanları çizimleri gerçekleştiren ilkokul öğretmeni Güneri, bu çalışmaları şimdi de Hatay’da da gerçekleştirmek istiyor.

 

Çocukların olduğu her yerin güzelliklerle dolup rengarenk olması gerektiğini vurgulayan Osman Güneri “Öncelikle Belen ilçemizde yer alan özellikle köy okullarımızın bahçelerine oyun alanları çizgileri, saha çizgileri ve spor malzemeleri projesi başlattım. Kaymakamlığımızın, Millî Eğitim Müdürlüğümüz, okul müdürlüğü ve birlikte çalıştığım öğretmenlerimin de destekleriyle böyle bir proje başlattım” dedi

 

Maddi anlamda hiç bir taleplerinin olmadığının altını çizen Güneri “Projemizin ana hedefi ‘El Birliği’ ile güzel işler başarabilmenin ne kadar da kolay olabileceğini göstermektir. Projemize bazı spor kulüpleri ve tanınmış simalar da destek vermektedir. Her projemizde bizlere desteklerini esirgemeyen Bilge Kitap Kırtasiye ve Bilgin Pastanesine de teşekkür ederim. Bu bağlamda bizlere spor malzemeleri desteğinde bulunmak isteyenler bizleri mutlu edecektir” diye konuştu.

 

HEDEF PROJEYİ ÜLKE GENELİNE YAYMAK

En büyük hayalinin projeyi ülke geneline yaymak olduğun sözlerine ekleyen Güneri “Amacım bu projemi gerçekleştirdikten sonra projemi ülke genelinde uygulayıp yaz tatilinde 81 ilimizde her gün bir köy okulunda bu çalışmayı gerçekleştirmektir. Bu çalışmamla birlikte farkındalık yaratıp en büyük zorlukların bile el birliği ve sevgi ile aşılabileceğini göstermektir. Ayrıcı projemize destek veren İskenderun doğumlu değerli sanatçı Erdem Yener ve A Spor yorumcusu Taner Karaman Bey’e de sonsuz teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Elbirliği, Projesiyle, Köy, Okullarına, el, uzatıyor…,
Yorumlar
Haber Yazılımı