kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
24 Kasım 2021 - Çarşamba 10:21
 
Eğitimciler başöğretmenin manevi huzurunda…
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanı verildiği 24 Kasım ‘Öğretmenler Günü’, tüm yurtta olduğu gibi İskenderun’da da törenlerle kutlanıyor.
Eğitim Haberi
Eğitimciler başöğretmenin manevi huzurunda…

 

İskenderun’da öğretmenler günü kutlamalarının ilki Atatürk’ün manevi huzurunda yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu tarafından çelenk sunuldu ve ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.

Günün anlam ve önemiyle ilgili İskenderun.org mikrofonlarına duygu ve düşüncelerini aktaran minik öğrenciler öğretmenlerine duydukları sevgiyi dile getirerek “Bugün Öğretmenler Günü. Bütün Öğretmenlerimizin gününü kutluyoruz. Onları çok seviyoruz, bizim için çok şey yapıyorlar. İyi ki varlar” dediler.  

Anıt alanındaki çelenk töreninin ardından kutlamalar İskenderun Belediye Kültür Sarayında devam etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in kutlama mesajının okundu, Aday öğretmenler ve emekli öğretmenler adına yapılan konuşmaların ardından emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri verildi, mesleğe yeni başlayan öğretmenler de yemin etti.

Resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verildi. Okulu öğretmenleri ile öğrencilerinin hazırladığı “Ben Öğretmenin” adlı oratoryo sahnelendi ve ardından müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitimciler, başöğretmenin, manevi, huzurunda…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı