ugur okullari - destop
Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 15:15
 
Eğitim-SEN’in geleneksel gecesinde buluştular…
Eğitim Sen İskenderun Şubesi geleneksel hale getirdiği “birlik ve dayanışma yemeği” üyeler, siyasi partiler ve STK temsilcilerinden yoğun ilgi gördü.
Eğitim Haberi
Eğitim-SEN’in geleneksel gecesinde buluştular…

Arsuz Karaağaç Beyaz Saray Restoranda yapılan geceye eğitimcilerin yanı sıra İskenderun ve Arsuz CHP, HDP, TKP, ÖDP ve EMEP ilçe yöneticileri, EGİTİM-İŞ İskenderun Şube yönetimi, Eğitim-SEN’in Hatay ve Samandağ şube ile Arsuz, Payas, Dörtyol ve Erzin ilçe temsilcilik yönetimi, birçok sendika ve STK temsilcileri katıldı.

Emekli öğretmenlere plaketlerin de verildiği gecede Eğitim Sen İskenderun Şube Başkanı Ali Karadaş, Cumhuriyet´in iktidar tarafından büyük oranda tırpanlandığını savunarak demokrasi, özgürlük, adalet ve laikliğin vazgeçmeyecekleri değerler arasında olduğunu söyledi.

Başkan Karadaş, Ortadoğu coğrafyasında son sekiz yıldır yaşanan sürecin demokrasi ve laikliğin birleştirici harç olarak iç barışta hayati önemi olduğunun bir kez daha görüldüğünü vurguladı.  

Grubuyla birlikte gecede sahne alan Ali Ekber Eren’in seslendirdiği şarkılar ve türkülerle konuklar gönüllerince eğlendiler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitim-SEN’in, geleneksel, gecesinde, buluştular…,
Yorumlar
Haber Yazılımı