ugur okullari
Haber Detayı
21 Nisan 2020 - Salı 10:08
 
Egemenliğimizin 100. Yılında Kalplere Süs Oldular
Belen’de iki okul birlikte harekete geçerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100 yılında Türk bayrağı ile süsleme malzemelerini evlere hediye ettiler.
Eğitim Haberi
Egemenliğimizin 100. Yılında Kalplere Süs Oldular

Koronavurüs salgınından dolayı TBMM’nin 100. Kuruluş yıl dönümünü okullarında kutlayamayacak olan öğrenciler, coşkuyu, evlere taşımaya hazırlanıyor. Belen Şevket Çalışkan İlkokulu ile Yavuz Sultan selim Ortaokulu öğrencileri, bu coşkuya tüm çocukları katmak için anlamlı bir projeye imza attı.

        Evden dışarıya çıkamayan çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evde ama tüm yaşıtlarıyla birlikte aynı anda kutlayacak. Bu kutlamayı daha coşkulu hale getirmek için yola çıkan Belen Şevket Çalışkan İlkokulu ile Yavuz Sultan Selim Ortaokulu idareci ve öğretmenleri, ‘Egemenliğimizin 100. Yılında Kalplerine Süs Oluyoruz’ parolasıyla öğrencileri evlerinde ziyaret ederek, içerisinde süsleme araç-gereçleri ile Türk bayrağının bulunduğu paketleri hediye olarak verdi.

        Paket içerisinde süsleme araç-gereçleri ile Türk bayrağını gören miniklerin heyecanı gözlerinden okunuyordu. Öğrenciler, ellerine aldıkları Türk Bayrağı’nı sallayarak heyecanlarını dışa vururken, ‘Yaşasın 23 Nisan’ diyerek coşkuyu okul idareci ve öğretmenleriyle paylaştı.

        İki okulun ortaklaşa gerçekleştirdiği bu çalışma, velilerin de büyük taktirini topladı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Egemenliğimizin, 100., Yılında, Kalplere, Süs, Oldular,
Yorumlar
Haber Yazılımı