Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 12:49
 
Eczanelerde coronaya karşı güvenlik şeridi...
Türk Eczacılar Birliği coronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı kararla yurt genelindeki tüm eczanelerde güvenlik şeride uygulamasına İskenderun’da da başlandı.
Sağlık Haberi
Eczanelerde coronaya karşı güvenlik şeridi...

Dünyayı saran coronavirüs hastalığının Türkiye’de de yayılmaması için her alanda başlatılan eylem planına Eczacılar Birliği de eczane çalışanlarını, virüse karşı korumak için bir dizi önlemler aldı.

İskenderun’da da Eczaneler güvenlik şeridi uygulamasına geçerek, ilaç alışverişi sırasında virüse karşı salgının özellikle de temasla yayılımının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Vatandaş da eczanelerdeki bu uygulamadan memnun olduğunu belirterek “Biz de korkuyoruz, hem onlar için, hem de bizim için güzel bir önlem uygulaması” dedi.   

İskenderun’da Eczane sorumlusu Semir Yazar, Türk Eczacılar Birliği’nin virüse karşı önlem uygulamasını kendilerinin de hayata geçirdiklerini ifade ederek “Türkiye’de şu anda Sağlık alanında çalışan kesimlerin tamamı coronavirüs riskiyle karşı karşıya bulunuyor. Eczacılar Birliğinin aldığı güvenlik şeridi önlemi en azından yakın teması engelleyeceğinden tüm kesimleri salgına karşı bir nebze de olsa koruyacağını düşünüyoruz. Biz de bu uygulamaya başladık. Hasta ve yakınlarının ilaç taleplerini bu şekilde karşılayarak hastalığın daha fazla kesimlere yayılmamasına katkı sunuyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eczanelerde, coronaya, karşı, güvenlik, şeridi...,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı