Haber Detayı
08 Mart 2020 - Pazar 18:36
 
Eczacı Teknisyenliği belgesi için bilgilendirme…
İskenderun Eczacı Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik Konfederasyonları tarafından yapılan girişimle son kez belgesiz üyeler için açılan eğitim ve sınavla ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı.
Sağlık Haberi
Eczacı Teknisyenliği belgesi için bilgilendirme…

Dernek Binasındaki toplantıda konuşan İskenderun Eczacı Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik 2011’de resmi gazetede yayınlanan kararla Eczacı Teknisyenliği belgesi ve diploması olmayanların çalışamayacaklarının duyurulduğunu hatırlatarak “Mağdur olan arkadaşlar vardı. Dernek ve konfederasyon olarak çalışmalara başladık. Çünkü mevcut çalışanların hiçbirinin belgesi yoktu. Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığına defalarca başvurduk. Konu eğitim olunca sıcak baktılar ve bu fırsatı bize tanıdılar. İki defa kurs açtırdık, belgelerini dağıttık” dedi.

Çeşitli sebeplerle Türkiye genelinde Konfederasyona bağlı 30 bin üyenin belge alamadığının tespit edilmesi üzerine son kez bir girişimde daha bulunularak bir hak tanındığını belirten Başkan Çelik “Hatay’da yaklaşık 500, İskenderun’da 50, Türkiye genelinde 30 bin kişi belgesiz arkadaşlar var. Bakanlık baktı ciddi bir rakam, o kursu son kez açmaya karar verdi. 20 Mart 2020 tarihine kadar bu başvurular devam edecek. 20 Marttan sonra üniversite eğitimi açılıyor, hepinize hayırlı olsun, başarılar diliyorum. Türkiye genelinde 127 bin eczane, 120 bin teknisyen var” diye konuştu.

Başvuru yapan ve yapacak üyeleri için eğitimlerin uzaktan olacağını ifade eden Başkan Çelik “Size program gelecek. Çalıştığınız eczanede o programı açacaksınız, sorular gelecek, o soruları yanıtlayacaksınız. Ekranı açmadığınız an, kesinlikle yok sayılıyorsunuz. O program gün içerisinde muhakkak açılacak, onu Üniversite görüyor. Üç aylık eğitimin ardından bir sınav olacak, sınavdan sonra belgelerini hak edenler alacaklar. Herkes belgesini alacak işini devam edecek ve bundan sonra denetleme başlıyor. Derneğimiz yönetiminden de bir görevlinin bulunacağı denetmenler Eczanelerde, kontrollere katılacaklar. Bu bizim ve halkımızın yararına bir uygulama” şeklinde konuştu.      

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eczacı, Teknisyenliği, belgesi, için, bilgilendirme…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı