Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 11:20
 
E91’de su toplanmasını önlemek çok mu zor?
Hatay’ın İskenderun ilçesinde kuvvetli yağış yüzünden, sulara gömülen E91 Karayolunda yine aynı manzara yaşandı, araçlar kent merkezi yönünde tersten geri dönmek zorunda kaldı.
Yaşam Haberi
E91’de su toplanmasını önlemek çok mu zor?

Kasım ayına yağışla giren İskenderun dün gece de kuvvetli yağmur hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kentin uzun zamandır kanayan yarası haline gelen E91 Karayolu tren istasyonu karşısı yaklaşık bir kilometrelik bölüm Battı-çıktı önüne kadar yağmur suyuyla kaplandı.

Uluslararası karayolunun özellikle Adana yönünden kent merkezi istikameti yağmur sularına gömüldü. Yoğun araç trafiği, yağla kapanan yol yüzünden durma noktasına geldi. Çoğu araç su yüzünden ilerleyemeyince, ters istikamette geri dönmek zorunda kaldı.

Bu durum trafik kazalarına adeta davetiye çıkardı. Sürücülerin dikkati, yağmur suyunun ağırlaştırdığı yolda korkulan olmadı trafik kazası yaşanmadı ancak sulara gömülen birçok araç hasar gördü.

Her yağmurda sularla kaplanan E91 karayolunun bu durumuna tepki gösteren araç sürücüleri “Uluslararası bir yola, İskenderun’a ve özellikle Büyükşehir belediyesine bu yakışıyor mu? Her yağmurda biz bu çileyi çekmek zorunda mıyız? Bu işin ilgilileri, sorumluları, belediye başkanı, kaymakamı valisine sesleniyoruz, yeter artık, Bu sorunu çözmek o kadar mı zor!” şeklinde konuştular.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: E91’de, su, toplanmasını, önlemek, çok, mu, zor?,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı