Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 17:20
 
E91’de Feyezan köprüsüne kavşak açıldı!
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından, İskenderun’a kazandırdığı ikinci batı çıktı öncesi Antakya istikametinden şehir merkezi yönünde ihtiyaç duyulan kavşak Feyezan Köprüsü bitiminde açıldı.
Yaşam Haberi
E91’de Feyezan köprüsüne kavşak açıldı!

İskenderun’da ikinci battı-çıktının devreye girmesiyle UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) kararıyla kentin birçok cadde ve sokağında trafik akış yönü değişikliğiyle birlikte E91 karayolunda da sıkıntılı süreç yaşandı. Feyezan Köprüsü öncesi Belen-Arsuz yönünden İskenderun kent merkezine gelen binlerce araç iki noktada yoğunlaşınca kazalar ve sıkıntılar hat safhaya çıktı.

Bir süre önce İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Taygun Cantürk, Ulaşım Dire Başkanlığı ekipleri birlikte şehrin trafiğini rahatlatmak için bir çalışma gerçekleştirmişlerdi. Yapılan değişiklikle yaşanan sıkıntı ise aylar sonra HBB tarafından yeniden düzenlemeye gidildi. Yapılan bu çalışma sonrasında yüzlerce aracın ve öğrencilerin geçmek için kullanacağı kavşak Feyezan köprüsünün hemen bitiminde açıldı.

Belen, Arsuz, Mustafa Kemal Karaağaç gibi yerleşim yerlerden okula veya şehrin başka yerine gidecek olan sürücüler Pac (İsmet İnönü Meydanı)’na gitmeden açılan yeni kavşakla köprüyü geçer geçmez sola dönerek gitmek istedikleri yere geçebilecekler. İlk gün olması nedeniyle kısa süreli aksamalar yaşansa da birçok sürücü yolun soyluna dönerek Paç Meydanını kullanma gereği duymadan karşı yöne geçerek trafiği rahatlattı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: E91’de, Feyezan, köprüsüne, kavşak, açıldı!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı