Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 16:19
 
Dünya yetimleri için 12 ilde pedal çevirdi…
İHH (İnsani Yardım Derneği) gönüllüsü İhsan Kılıç, ‘Dünya yetimler’ gününe dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak üzere bisikletiyle Malatya'dan yola çıkarak 12 ili aşıp Hatay'a pedalladı.
Yaşam Haberi
Dünya yetimleri için 12 ilde pedal çevirdi…

Malatyalı İnsani Yardım Derneği gönüllüsü İhsan Kılıç bisikletle tura çıkma nedeninin dünya yetimler dayanışma günü dikkat çekmek olduğunu ifade ederek “Yetimlerimiz ve dünya yetimlerimizin halkın da duyarlılığına dikkat çekmesi için böyle bir seyahati gerçekleştirmiş bulunuyorum” dedi.

Malatya’dan yola çıktığını, on iki il, en son Hatay’a geldiğini ifade eden İnsani Yardım Derneği gönüllüsü İhsan Kılıç “Şu anda İskenderun’dayım Ahmet Başkanımız da burada. Allah razı olsun güzel karşıladılar, ağırladılar. İnşallah birazdan da Antakya’ya geçeceğim. Malatya’dan yaklaşık 22 gündür uzağım. Yola çıkarken bu turun böylesine ses getireceğini düşünmemiştim. İl ilçe temsilcilerimizin duyarlılığı etkinlikleri, programları, halkın ilgisi ve duyarlılığını görünce inşallah güzel bir şey yaptığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

İHH (İnsani Yardım Derneği) Hatay Başkanı Ahmet Yetim de dünyada 400 milyon yetim çocuğun bulunduğuna işaret ederek, İHH İnsani Yardım Vakfının geliştirmiş olduğu sponsorluk sistemiyle 100 bin yetim çocuğa baktığını, bunun 15 bini Türkiye’de olduğunu söyledi.

İhsan Kılıç’a da teşekkür eden Ahmet Yetim bu tür farkındalık etkinliklerinin dünyaya örnek olacağını, Malatya’dan Hatay’a geldiğini, çocuklarından uzak, güzel bir şeye imza attığını ifade etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dünya, yetimleri, için, 12, ilde, pedal, çevirdi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı