ugur okullari - destop
Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 17:17
 
‘Dünya Hayvanları koruma’ gününde mama yardımı...
Dünya Hayvanları Koruma günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde İskenderun’da bulunan birçok okul öğrencisi ile hayvan severler kedi evini ziyaret etti, mama yardımı yaptı.
Yaşam Haberi
‘Dünya Hayvanları koruma’ gününde mama yardımı...

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından İskenderun’da kurulu bulunan kedi bakım rehabilitasyon merkezini ziyaret eden Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğretmen ve öğrencileri kendi biriktirdikleri harçlıklardan mama alarak bakım merkezine teslim etti. Ziyarette aynı zaman gönüllü öğrenciler bakım merkezine gelen diğer öğrencilere de rehberlik yaptılar.

Akdeniz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Nesrin Eren, bugün buraya gelecek olan öğrencilere refakatçilik yapacaklarını belirterek “Toplum ve öğrencilerle kedileri buluşturmayı amaçlıyoruz. Amacımız eğitimde hayvanlara karşı sevgiyi aşılamak istiyoruz. Okulda da bir grup oluşturarak sokak hayvanlarına besleme yapıyoruz” dedi.

 

İskenderun Sokak Hayvanlarını Koruma Dernek başkanı Mine Altay, ise bu tesisi kazandıran Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a çok teşekkür ederek “Bu tesis sakat bakıma muhtaç hayvanların barınma ve tedavi merkezidir. İnşallah Tüm belediye Başkanları sokakta yaşayan hayvanların barınacağı yerler yaparlar” diye konuştu.

 

Kedi barınma merkezine gün içerisinde birçok okuldan öğrenciler ziyaret ederek hem mama getirdi hem de kedileri sevdi ve onlarla keyifli zaman geçirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Dünya, Hayvanları, koruma’, gününde, mama, yardımı...,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı