tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
06 Temmuz 2021 - Salı 09:36
 
Dünden Bugüne İskenderun
İskenderun Belediyesi ile Hatay Şairler Yazarlar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Dünden Bugüne İskenderun” konulu şiir yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldı.
Kültür Haberi
Dünden Bugüne İskenderun

Türkiye genelinde 391şair katılım gösterdiği şiir yarışmasında ilgiden dolayı büyük onur duyduklarını ifade eden Hatay Şairler Yazarlar Derneği İskenderun Temsilcisi Eşref Azğın Türkeri şunları söyledi:

 “ Her birisi ayrı bir değer olan şairlerimizin emek harcayıp, Türkmen kilimi gibi nakış nakış dilden kaleme döktükleri bu nezih şiirlerin içerisinden ödül verilecek olanları seçerken jüri üyeleri olarak çok zorlandık

 Hakkaniyetten ve adaletten şaşmayarak, sezarın hakkını sezara verdiğimizden emin olabilirsiniz. Ben gönlümde katılımcıların tamamını birincilik ödülüne layık görüyor, İskenderun dışından katılan arkadaşları Fahri hemşerimiz olarak kabulleniyor ve gönülden kucaklıyorum.

 

Kırk Asırlık Türk Yurdu Olan Hatay ve İskenderun’umuzun Türkiye Cumhuriyeti Devletine katılmasına vesile olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, İskenderun’un kurtuluşunun 83.cü yıldönümünü canı gönülden kutluyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dünden, Bugüne, İskenderun,
Yorumlar
Haber Yazılımı