Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 17:58
 
DSİ ve Belediyeden Feyezan kanalı temizliği…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde kenti sel sularından korumak üzere yapılan ve ıslah edilen Feyezan kanalında koku ile sivrisinek üremesine neden olan balçık birikintisiyle ot temizliği gerçekleştirildi.
Yaşam Haberi
 DSİ ve Belediyeden Feyezan kanalı temizliği…

İskenderun.org ekibinin gündeme taşıdığı, sivrisinek ve pis kokulara neden olan feyezan kanalındaki balçık birikintisi için harekete geçen DSİ Adana bölge müdürlüğü ekipleri temizlik çalışmalarına başladı.

İskenderun Belediyesinin de feyezan kanalı içerisinden çıkan balçığı kamyonlarla nakliyesine katkı verdi. İnsan kaynaklı atıklar ile yağmurla dağlardan kopan taş, toprağın yaklaşık 6 kilometrelik Feyezan kanalı içerisinde oluşturduğu balçık ve otların temizliği gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Başkan yardımcılarıyla birlikte, DSİ Adana ekiplerinin kanal içerisindeki temizliğin sürdüğü yerleri ziyaret ederek çalışmaları yakından takip etti.    

Bu arada Ak Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İlçe başkanı Abdulkerim Güven ve Meydan Mahallesi Muhtarı Ramazan Güneş, Feyezan kanalında DSİ ile Belediyenin ortak yürüttüğü temizlik çalışmalarının yapıldığı noktaları gezdi, emeği geçenlere teşekkür ettiler.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: , DSİ, ve, Belediyeden, Feyezan, kanalı, temizliği…,
Yorumlar
Haber Yazılımı