Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 17:24
 
Dr. Eser Mazı Palmiye Hastanesi Ailesinde…
Palmiye Hastanesi bölgenin tanınmış bölgede mesleği ile etik değerleri ile bilimsel donanımıyla başarılı çalışmalara imza attığı belirtilen Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Eser Mazı’yı hekim kadrosuna dahil etti.
Sağlık Haberi
Dr. Eser Mazı Palmiye Hastanesi Ailesinde…

Palmiye Hastanesi’nde Başhekim Dr. Yılmaz Şahutoğlu hekim kadrosuna dahil olan Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Eser Mazı’nın kendi alanında ciddi manada hizmet etmiş ve başarılı çalışmalara imza attığını ifade ederek “Bu ay itibariyle Palmiye Hastanesi'nin ailesine katılmış durumda. Çocuk alanında ciddi bir hizmet vereceğini, başarılı çalışmalara imza atacağına inanıyorum” dedi.

Başhekim Şahutoğlu, Palmiye hastanesinin çok önemli bir atılımı daha gerçekleştirme aşamasında bulunduğuna işaret ederek “Çok kısa bir süre içerisinde başına Türkiye'nin önemli üniversitelerinden birisinin anabilim dalı başkanı Profesör unvanı, akademik kariyer ile bir hocamızın başında yer alacağı Palmiye tüp bebek ünitesi hizmete açmanın hazırlığı içerisindeyiz. Kısa bir süre içerisinde bölgenin ciddi manada ihtiyaç hissettiği 1 üniteyi bir hizmeti sunma hazırlığındayız. Bundan sonraki süreçte de büyümeye kaliteli hizmet sunmaya hasta memnuniyetini maksimum düzeyde tutan etik değerlerden asla sapma göstermeyen bir anlayışla Palmiye yoluna devam edecek” diye konuştu.

Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Eser Mazı da, Batı-Doğu tıbbi ile ilgili Japon akupunktur, çocuklarla ilgili eğitim, aldığını belirterek “Buradaki hedefimiz sadece Çocuk Hastalıkları değil, çocuk sağlığı ve hastalıkları üzerine Kendimizi geliştirmek, olabildiğince elimizden geldiğince bilimsel veriler dahilinde yardımcı olmaktır. Sağlıkla ilgili insanları ne kadar bilinçlendirirsek, çocuklarımız o kadar sağlıklı olur. Palmiye ailesine katıldığım için de çok gururluyum” şeklinde konuştu.

DR. ESER MAZI KİMDİR?

30 Eylül 1985 İskenderun doğumlu. İlk ve ortaöğretimini Madenli Okulunda tamamladıktan sonra İskenderun Barbaros Lisesini bitirdi. 2003-2009 Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimini tamamladıktan sonra 2009-2010 yıllarında İskenderun Devlet Hastanesinde mecburi hizmeti yaptı. 2010 -2014 yılları arasında On Dokuz Mayıs Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Eğitiminin ardından 2014-2019 yılları arasında Hatay Dörtyol Devlet Hastanesinde görev yaptı. Bu arada ilk beş yaşta çocuk sağlığı izlemi (Eylül 2013) Pediatrik minimal invazif girişim (Eylül 2013) Kanıta dayalı koruyucu çocuk sağlığı uygulamaları (Kasım 2013) Çocuklarda ileri yaşam desteği kursu (Nisan 2014) Neonatal resüsitasyon programı (Kasım 2014) Yenidoğan bakımı güncelleme kursu (ocak 2017) Pediatrik akupunktur ( şubat 2018) Çocuklarda ileri yaşam desteği kursu (Mart 2018) eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldı. Dr. Eser Mazı Eylül ayı itibariyle İskenderun Özel Palmiye Hastanesindeki görevine başladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dr., Eser, Mazı, Palmiye, Hastanesi, Ailesinde…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı