Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 17:57
 
Dörtyollu gurur gününde kanlarını verdiler…
Hatay’ın Dörtyol ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı nedeniyle DGC Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti ve Kızılay işbirliği ile kan düzenlenen bağışı kampanyası ilgi gördü.
Yaşam Haberi
Dörtyollu gurur gününde kanlarını verdiler…

Kızılay İskenderun Kan Alma Merkezi ekipleri Dörtyol’un merkezi yerlerinden Çaylı Caddesi Vakıfbank önündeki mobil kan alım istasyonu kurdu. Oluşturulan stantlara gelerek kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla alınan randevu sistemi ile bağışta bulundu.

Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sedat İskenderoğlu milli mücadelede işgalci düşman güçlerine ‘ilk kurşunu’ sıkarak Misakı Milli sınırları içinde direnişin kıvılcımını çakan, Kuvay-i Milliye ateşini yakan yiğit Dörtyol’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılını kutladıklarını söyledi.

Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti olarak kurtuluş gününe anlamlı bir katkı sunmak için kan bağışı kampanyası düzenlediklerini ifade eden İskenderoğlu “Kurtuluş günümüze anlam kazandırmak adına ilçemizde bulunan siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve birçok dernek üyelerinin de desteği ile bir ‘Kan Bağışı’ kampanyası düzenledik. Bu kampanyaya katılarak bizlere destek veren tüm kuruluşlarımıza yoğun ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki, Ecdadının kanlarını vererek kurtardığı bu vatan toprakların üzerinde yaşayan torunları da yaptıkları kan bağışları ile de dünyanın ve ülkemizin içinde bulundu salgın hastalıkla mücadele de hayat kurtaracaklardır” diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dörtyollu, gurur, gününde, kanlarını, verdiler…,
Yorumlar
Haber Yazılımı