ugur okullari - destop


Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 18:31
 
Dörtyol Özel Okullar Birliğinden Bursluluk Sınavı
Hatay’ın Dörtyol ilçesinde Akdeniz, Final ve Tek Kampüs Okullarının bir araya gelerek oluşturduğu Özel Okullar Birliği 29 Şubat 2020 Cumartesi günü bursluluk sınavının yapılacağını duyurdu.
Eğitim Haberi
Dörtyol Özel Okullar Birliğinden  Bursluluk Sınavı

Özel Okullar Birliği Fourway Otelde Dörtyol'daki basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Özel Okullar Birliği adına açıklama yapan Final Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Ali Rıza Uygur İlçedeki Özel Okullar olarak 2015 yılında Özel Okullar Birliğini kurduğunu anımsatarak “Temel amacımız eğitimde güç birliği ve eğitimde kaliteyi arttırıcı bir işbirliğini sağlamak” dedi.

 

Ayrıca Özel Okullar Birliği’nin hedeflerinin eğitim kalitesini artırmak ve daha ileri taşımak olduğunun da altını çizen Uygur “Ticari kaygılardan uzak, bölgemizde örnek gösterilecek bir birlikteliği ortaya koyuyoruz. Her yıl yaptığımız gibi bu yıl da bursluluk sınavımızı ortaklaşa yapıyoruz. İlk, orta ve liselere 29 Şubat 2020 Cumartesi günü bursluluk sınavımızı gerçekleştireceğiz. İlkokullar sınava Tek Kampüs Okullarında girecek. Ortaokul sınavları Akdeniz Eğitim Kurumlarında, Liseler ise Final Eğitim Kurumlarında sınava girecekler. Sınava başvuruları Akdeniz, Final ve Tek Kampüs Okullarının herhangi birine yapılabilecek” diye konuştu.

 

Uygur, Dörtyol, Erzin ve Payas ilçelerindeki öğrencilerin de bu sınavla hem bölgedeki başarı sıralamalarını öğrenme imkanı yakalayacağını, hem de Özel Okullar Birliği içerisindeki okullardan birine ettikleri başarı oranına göre indirimli olarak kayıt yaptırma hakkı kazanacaklarını söyledi.

Geçen yıllarda bursluluk sınavlarına 4000 - 5000 arası öğrenci katıldığını vurgulayan Uygur bu yıl da önceki yıllara benzer bir oranda katılım beklediklerini kaydetti.

         Akdeniz Eğitim Kurumları Kurucusu Kadir Gök de Özel Okulların eğitim kalitesinin artmasına sunduğu katkılara işaret ederek "Eğitimin hayatımızdaki önemi yadsınamaz bir gerçektir. Özel Öğretim Kurumlarının eğitim sistemimiz içindeki payını yükselterek rekabetçi bir yapı ile eğitim kalitesi arttırılabilir. 29 Şubat 2020 Cumartesi günü yapacağımız bursluluk sınavı ile özel okullarımızın sadece varlıklı aile­lere özgü bir okul haline gelmemesi için bu okullara belirli oranda varlıksız aile çocuklarının sınavla seçilip alınması ve ücret­siz okumalarını sağlamak amaçlanmaktadır" şeklinde konuştu.

         Tek Kampüs Okulları Genel Koordinatörü Yavuz Arı ise Özel Okullar olarak Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda eğitimin kalitesinin yük­selmesine, gelişmesine fırsat ve imkân verecek yatırımlar ve hizmet­ler ortaya koyduklarını belirterek şunları söyledi “Soyut bilgilerin önem kazandığı, öğrenci yeteneklerine önem verilen, her öğrencinin yeteneklerine odaklı, ezber­cilik anlayışından uzak ve ülkenin talep ettiği iş gücü ihtiyaçlara uygun bir eğitim uyguluyoruz. İnsan yetiştirme yöntem ve tekniklerinde çağdaş eğitim bilimle­rinin bulgularından yararlanıyoruz”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dörtyol, Özel, Okullar, Birliğinden, , Bursluluk, Sınavı,
Yorumlar
Haber Yazılımı