ugur okullari - destop
Haber Detayı
07 Temmuz 2020 - Salı 17:59
 
Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti için başvuru yapıldı
Hatay’ın Dörtyol ilçesinde görev yapan yaygın ve yerel basın mensupları 'Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti Derneği' adı altında bir çatı altında bir araya gelmek için resmi başvurusunu yaptı.
Yaşam Haberi
Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti için başvuru yapıldı

Çeşitli basın kuruluşlarında görev yapan ve yaygın basın temsilcileri tarafından hazırlanan ve kısa adı DGC (Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti) Derneği için ilk başvuru evrakı Kaymakamlık İlçe Sivil Toplumlu İlişkiler Şefliğine teslim edildi.

Yerel gazeteciliği ve yerel dillerde yayın yapan kitle iletişim organlarında çalışan gazetecilerin mesleki eğitimlerini yapabilmelerine destek sunmak gibi mesleki çalışmaları amaçlayan Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti Derneği, İlk Kurşun Gazetesi İmtiyaz Sahibi, DHA (Demirören Haber Ajansı) Temsilcisi Sedat İskenderoğlu Kurucu Başkanlığında, 7 kurucu üyeden oluştu.

Gazeteci, köşe yazarları ve basınla uğraşan gerçek kişileri bir çatı altında toplamayı hedefleyen Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti Derneği, çalışmalarını tamamladı. Kuruluş Belgeleri Hatay Valiliğine iletmek üzere Dörtyol Kaymakamlığına teslim eden Cemiyet üyeleri önümüzdeki günlerde görev dağılımı yapacak ve merkez bina açılışıyla faaliyetlerine başlayacağı bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dörtyol, Gazeteciler, Cemiyeti, için, başvuru, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı