ugur okullari - destop
Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 18:58
 
Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti açılışı yapıldı
Hatay’ın Dörtyol ilçesinde yerel ve yaygın basında çalışan basın mensuplarını tek çatı altında toplayan Gazeteciler Cemiyeti Derneğinin açılışı bugün 24 Temmuz Basında sansürün kaldırılışının 112. yıl dönümü günü gerçekleştirildi.
Yaşam Haberi
Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti açılışı yapıldı

Dörtyol Kaymakamı Murat Bulacak, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Hatay Büyükşehir Belediyesi Bölge Müdürü Tansel Demirel, İlçe Emniyet Müdürü İsa Altıntaş ve çok sayıda davetli törene katıldı.

 

Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Başkanı Sedat İskenderoğlu uzun bir süredir meslektaşlarını bir çatı altında toplamak, basın çalışanları arasında birlik ve beraberliği sağlamayı arzusunda olduklarını belirterek “Bu gün siz değerli gönül dostlarımızın katılımıyla Dörtyol Gazeteciler Cemiyetinin açılışını yapmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. İlçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor teşriflerinizden ve teşviklerinizden dolayı şahsım ve meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum" dedi.

 

        Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin'de cemiyetin ilçemize olumlu katkılar sunacağına inandığını belirterek hayırlı olmasını temenni etti ve tüm basın mensuplarının basın bayramını kutladı.

        Ankara Polatlı ilçesine tayini çıkan ve son görev gününde Dörtyol Gazeteciler Cemiyetini açıyor olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Kaymakam Murat Bulacak da cemiyetin faydalı işlere imza atacağını ve basın çalışanlarının haklarının korunmasında önemli vazifeler üstleneceğini söyledi.

 

        Kurucu Başkan olarak Sedat İskenderoğlu yer alırken, Başkan yardımcılığını Rıdvan Kaya, Sekreterliği Esma Kural, Kurucu Üyelikleri ise Ahmet Özel, Necati İvgin, Fatih Şeker ve Halil Çağlar Arıkan üstlendiği Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti’nin açılış kurdelesi protokol ile birlikte törenle kesildi. Açılışın gerçekleştirilmesinin ardından konuklara ikramlarda bulunuldu. Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti Eylül ayında ilk olağan kongresini yapacağı açıklandı.   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dörtyol, Gazeteciler, Cemiyeti, açılışı, yapıldı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı