ugur okullari - destop
Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 16:55
 
Dört Boynuzlu Kurbanlık Koç Açık Arttırmada
Diyarbakır Ergani’de yetiştirip Hatay'ın İskenderun ilçesi kurbanlık satış pazarına kurbanlık getiren satıcı Ali Burak herkesin ilgisini çeken 4 boynuzlu koçun açık arttırma usulü ile sahibini bulacağını söyledi.
Yaşam Haberi
Dört Boynuzlu Kurbanlık Koç Açık Arttırmada

Kurban bayramına sayılı günler kala yurdun çeşitli kentlerinden İskenderun Belediyesi’nin Kurban pazarında küçük ve büyük baş hayvanlar yerlerini alarak alıcısını bekliyor.    

Pazar yerinde satışa sunulan kurbanlıkların şu günlerde fiyat soranın olduğu ancak alan olmadığı belirtildi. Kurbanlık satışlarının genelde son günlerde gerçekleştiğini ifade eden satıcılar fiyatların şuanda geçen yıl ki gibi aynı olduğunu, mal az olursa fiyatların aratacağını söylediler.

 

Satıcılar kurban fiyatlarının 1200 TL’den başladığını iki bin TL’ye kadar bulunduğu, canlı hayvanın ise kilonun 24 ile 25 lira arasında satışa sunulduğu açıklandı.

 

DÖRT BOYNUZLU KOÇ AÇIK ARTTIRMADA…

Pazarın en çok ilgi gören kurbanlığını ise Diyarbakır Ergani’den getirilen sürüde bulunan 4 boynuzlu koç oldu.

 

Sahibi Murat-Halil Burak kardeşler herkesin ilgi gösterdiğini üç bin liraya kadar fiyat teklifinde bulunduklarını belirterek, ”Bayramın birinci gününe kadar açık artırma ile satıştı. Birisine kısmet olacaktır. Taliplisi çok ”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dört, Boynuzlu, Kurbanlık, Koç, Açık, Arttırmada,
Yorumlar
Haber Yazılımı