kehribar - logo yanı
Haber Detayı
03 Temmuz 2020 - Cuma 19:17
 
Dönmez, Başkentteki gelişmeleri canlı yayınla paylaştı...
Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 40 Baro başkanının TBMM önündeki bekleyişi sürerken, Hatay Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez gelişmeleri cep telefonundan canlı yayın yaparak kamuoyu ile paylaştı.
Yaşam Haberi
 Dönmez, Başkentteki gelişmeleri canlı yayınla paylaştı...

AK Parti ile MHP gruplarının hazırladığı Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair, 27 maddeden oluşan teklifi Türkiye’de 40 baro başkanı tarafından ‘Baroları parçalama operasyonu, paralel baro projesi olarak nitelendirilirken TBMM önündeki bekleyiş bugün de sürdü.

Adalet komisyonunda 27 maddelik teklif baro başkanları olmadan konuşulurken, TBMM kapısı önünde aralarında Hatay’dan da bir grup avukatın bulunduğu, 40 Baro başkanı, ellerinde dövizler bulunan avukatlar, zaman zaman sloganlar attılar, tepkilerini dile getirdiler.

Gelişmeleri sık sık sosyal medya üzerinden canlı yayın yaparak kamuoyu ile paylaşan Hatay Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin önü bariyerlerle kapatılmış durumda, 24 saati aşkın süredir baro başkanlarıyla burada bekliyoruz. Adalet Komisyonunda görüşmeler devam ediyor” dedi.

Adalet komisyonunda ikinci gün olduğunun altını çizen Hatay Baro Başkanı Av. Dönmez “Baroları bölme, paralel baro kurma’ projesinin ikinci günü. Dün sabah 05.00’e kadar devam eden Meclisteki görüşmeler boyunca buradaydık. Bugün saat 14.00’de tekrar görüşmeler başladı. Görüşmelerin devamı sürerken, aynı zamanda da bir kısım baro başkanlarımız Sıhhiye’deki Ankara Adliyesine gidip, suç duyurusunda bulundular, polisin 23-24 Haziran’da uygulamış olduğu şiddet vardı. Ayrıca işlenen suçlarla ilgili bir şikâyet dilekçesi verildi” diye konuştu.

Hatay Baro Başkanı Av. Dönmez Adalet Komisyonunda görüşülen 27 maddelik yasa teklifiyle ilgili de değerlendirmesini şöyle sürdürdü: “Temennimiz odur ki içeride görüşülen paralel baro taslağı ve teklifi umuyorum ki akıl galip gelir çekilir, fakat bu ana kadar buna dair bir veri yok. Vaz geçmeyeceğiz, diyalog kapılarını sonuna kadar aşındırdık, diyalog kapıları hiç açılmadı. İçeride, mecliste Atalet komisyonunda görüşmeler sürüyor ama maalesef bir tane bile baro başkanı yok! Bizler de baro başkanları olmadan, baroların yapısını değiştirip paralel baro karma girişimleri devam ediyor, yasallaştırma adına. Paralel baronun ne kadar zarar getireceğini defalarca anlattık, anlatmaya çalışıyor, anlatmaya devam ediyoruz”   

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Dönmez,, Başkentteki, gelişmeleri, canlı, yayınla, paylaştı...,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı