Kurban Bayramı 2021
kehribar - logo yanı
Haber Detayı
15 Şubat 2021 - Pazartesi 17:19
 
Doğu Akdeniz’de kuvvetli yağış uyarısı!
Meteoroloji, Akdeniz Bölgesi ile Doğu Akdeniz’de önümüzdeki iki günde özellikle Hatay’ın kıyı ilçelerinde kuvvetli yağış, yüksek kesimlerde kar ve don uyarısı yaptı.
Yaşam Haberi
Doğu Akdeniz’de kuvvetli yağış uyarısı!

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, yağışların Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş çevreleri ile Mersin’in doğu, Hatay’ın batı ilçelerinde kuvvetli (21-75 kg/m2) sağanak ve kıyı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak yağış, rakım 800 m ve üzeri yerlerde ise yoğun kar yağısı Şeklinde olması beklendiği kaydedildi.

 

Kuvvetli yağışların oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, su baskını, yıldırım, yükseklerde buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 

Batı Akdeniz’de de rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına ve kuvvetli fırtına (60-80 Km/saat), kıyı kesimlerinde yer yer tam fırtına (90-100 km/saat)şeklinde eseceği, zamanla bölge genelinde kuvvetli rüzgar ve fırtınanın etkili olacağı tahmin ediliyor.

 

Meydana gelmesi muhtemel ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğu, Akdeniz’de, kuvvetli, yağış, uyarısı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı