kehribar - logo yanı
Haber Detayı
06 Nisan 2021 - Salı 09:08
 
Doğada Kal Sağlıkla Kal
Gençlik Ve Spor bakanlığı tarafından desteklenen Gençlik Projeleri Destek Programı "2020-I Genel Çağrı" Başvuru kapsamında FLYTÜRK Havacılık tarafından yürütülen “Doğada Kal Sağlıklı Kal ” isimli projenin hava modeli eğitimi kısmını başarı ile tamamlandı.
Eğitim Haberi
Doğada Kal Sağlıkla Kal

Katılımcıların ilk defa yaptıkları Model uçak eğitimi sayesinde havacılık ile tanıştılar. Model uçak Eğitimleri sırasında katılımcılara havacılık faaliyetleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlik kampları, bakanlığın gönüllük faaliyetleri hakkında bilgiler aktarıldı.

Model uçak eğitiminin Son günü kursiyerler için çok heyecanlı geçti.

Kursiyerlerin Yaptıkları model uçacakların uçuşlarını izlediğimizde onlar ile gurur duyduklarını açıklayan Flytürk Havacılık ekibi,” Erkekler ve kızlar kategorisinde yapılan yarışmada modeli en uzun süre uçuran 4 kursiyere Flytürk Havacılık tarafından yamaç paraşütü ikili uçuş hediye edildi.

Ayrıca, katkılarından dolayı İskenderun Gençlik Merkezi müdürü Ahmet Keskin, İskenderun Gençlik Spor müdürü Ferit Ali Gündel, Model Uçak Eğitmenleri Hanefi Zobar, Naif Çağrı Bayer ve Proje Koordinatörü Yılmaz Verim’e teşekkür etmek istiyoruz.”dediler

FLYTÜRK Havacılık yönetim kadrosu “Doğada Kal Sağlıklı Kal” proje kapsamında eğitimlerin devam ettiğini çok yakında Drone eğitimi, Yamaç Paraşütü eğitimlerinin olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğada, Kal, Sağlıkla, Kal,
Yorumlar
Haber Yazılımı