ugur okullari - destop
Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 13:50
 
Dodi’den Anne-baba çocuk iletişimi paneli…
Okul öncesi eğitim hizmeti veren Dodi Eğitim Kurumları tarafından anne ve babalara yönelik ‘Çocuklarıyla en iyi iletişim’ kurmayı amaçlayan panel düzenledi.
Eğitim Haberi
Dodi’den Anne-baba çocuk iletişimi paneli…

İskenderun Ramada Otelde yapılan panele anne-babalar, Dodi eğitim kurumları sahibi Gülser Yiğit, Uzman Çocuk Doktoru Levent Altunay, Bebek hemşiresi Esra Ertuğrul, Çocuk Gelişimi Eğitmeni Betül Gece konuşmacı olarak katıldı.  

Dodi Eğitim Kurumları Sahibi Gülser Yiğit, burada bulunan anne ve babaların gerçekten çok şanslı olduğunu belirterek “İnsanların en değerli varlıkları çocuklarıdır. Çocuklarla iyi bir bağ kurmak için de onlarla temas kurmak durumundayız. Bu panele katılarak bizleri bilgileriyle aydınlatacak panelistlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çocuk geliş eğitmeni Esra Ertuğrul, yeni doğan çocukların gelişiminde anne ve babaların iletişiminin ilk andan itibaren önemine değinerek “Mutlaka onlarla yakından ilgilenmeli ve onların hislerini güzelleştirmek gerekiyor. Özellikle bebeklerin vücuduna uygulanan masajlar ciddi mutluluk verir” diye konuştu.

Türkiye’nin fenomen haline gelen çocuk hemşiresi Esra Ertuğrul ise çocukların hisleriyle hislenmek gerektiğinin atını çizerek şunları söyledi: “Onlarla olan iletişim onlara yön verir. Dünyanın en değerlisi insanın kendi çocuklarıdır. Bu nedenle çocuklarımıza huzuru için iletişinin kopmaması lazım”

Son on yılda çocuk gelişimiyle ilgili çok çalışmalar yapıldığını ifade eden Uzman Çocuk Doktoru Levent Altunay da söyleşide “Özellikle ilk iki yıldaki anne ve baba ile etkileşimi bebeğin ileriki yıllarda yaşantısına neler kazandırıyor, bunu gördük. Anne babanın bebeklerinin dönem basamaklarını bilmesi gerekir. Çünkü annenin bebeğe bağlandığı dönem, tam bu dönemdedir. Dolayısıyla bu konu derya deniz, bu konuda çocuk sağlığı açısından anne-baba neler yapacak, neler yapmayacak. Bebeği yetiştirirken nelere dikkat edecek. Neden bebeğimize dokunacağız? Bebeğe dokunduğun zaman ne oluyor? Bunları anlatacağız, sağılığı açısından, ilerideki psikolojik değişimi açısından önemli” şeklinde konuştu.    

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dodi’den, Anne-baba, çocuk, iletişimi, paneli…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı