ugur okullari
Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 13:34
 
Dodi’de Uzaktan Eğitime Devam…
Dodi Eğitim Kurumları, koronavirüs salgının doğurduğu sağlık sorunun ardından eğitimde verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyor. Kurum, teknolojiyi kullanarak öğrencilerini eğitmeyi sürdürüyor.
Eğitim Haberi
Dodi’de Uzaktan Eğitime Devam…

Dodi Eğitim kurumları sahibi Gülser Yiğit,10 Mart tarihinden itibaren bütün dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle eğitime verilen aranın 30 Nisan’a kadar devam edeceğini hatırlatarak “Bu tarihten itibaren eğitmenlerimiz; evlerinden telefonlar aracılığıyla duyusal oyunlar ve evde yapabilecekleri, deneyler, matematik, dil ve dikkat oyunlarını paylaşıyor.  Dodi Eğitim Kurumları olarak, okul-aile ve çocuk iletişimini hiç bozmadan devam ettik. Bu olağanüstü durumda bile çocuklar her gün okula geliyor gibi öğretmenlerle olmayı sürdürüyor. Çocuklarımızın bu dönemi fiziksel sağlıkları kadar duygusal sağlıkları da bozulmadan atlatması en büyük hedefimizdir” dedi.

 

Açıklamasında ailelere de uyarılarda bulunan Gülser Yiğit “Çocuklarımızın gelişimlerinin bozulmaması için evsel kuralların olması, beklemeyi, sabretmeyi unutmalarının sağlanmaması ve günlük hayatın içinde küçük sorumluluklar vererek onları sağlıklı okul günlerini hazırlanmasıdır. İngilizce, Almanca ve bilim öğretmenlerimiz de evde yapılacak kolay deneyler; İngilizce ve Almanca oyunlarla ilgili bilgileri sizinle sık sık paylaşmaktadır. Ayrıca öğretmenlerimiz hem sosyal medyadan hem de WhatsApp gruplarından çocuklarla görsel olarak sıklıkla görülmektedir. Programı ile çocukların arkadaşlarını görmesi de sağlanmaktadır. Bu dönemde çocuklarınızın çoğunlukla ve ahşap materyaller ile zaman geçirmesini sağlayalım” diye seslendi.

 

Dodi Eğitim kurumları sahibi Yiğit, ailelere yönelik uyarılarını şu cümlelerle sürdürdü: “Virüslerin ahşap üzerinde ömrü 3-4 saat, metal ve plastik te 48 saat. Çocuklarımızla geçirdiğiniz bu zamanda telefon, tablet ve oyunların onun için ne kadar zararlı olduğunu unutmayalım. Okulumuzun hem kendi öğrencilerimiz için hem de bizi takip eden tüm çocuklarımız için her türlü destek ve Danışmanlık için biz buradayız; Eğitimler DODİMON duygusal oyunları ve günlük yaşam aktiviteleri ile yapılmaktadır. Biz kocaman bir aileyiz. Hep birlikte el ele bu zorluk günlerden çıkmak dileğiyle.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dodi’de, Uzaktan, Eğitime, Devam…,
Yorumlar
Haber Yazılımı