ugur okullari - destop
Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 17:26
 
DMD kas hastası 8 yaşındaki Furkan ölmek istemiyor…
Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde yaşayan Göçer ailesinin DMD kas hastası 8 yaşındaki çocukları Furkan Göçer ölmek istemediğini ifade ederek devlettin yardım elini uzatmasını bekliyor.
Sağlık Haberi
DMD kas hastası 8 yaşındaki Furkan ölmek istemiyor…

Kırıkhan ilçesi Bahçeli evler mahallesinde oturan Göçer ailesi, 8 yaşındaki çocukları Furkan’ın yakalandığı hastalıkla mücedele için var güçleriyle çalışıyorlar. Seslerini duyurmak için çaba harcayan aile bunda başarılı olamayınca son çare olarak seslerini medya aracılığı ile yetkililere duyurmakta bulundu.

İlkokul 2. sınıf öğrencisi Furkan Göçer’in yakalandığı DMD kas erimesi hastalığı. Eğer minik furkan’ın tedavisi yapılmazsa tüm kaslar eriyip ve 15 yaşında hayata gözlerini yumabilir. Furkan Göçer, ölmek istemediğini ve kendisine yardım edilmedisini istedi.

Anne Kader Göçer ise, DMD kas hastası olan oğlu için çare aradıklarını belirterek “Bu tedavi zamanında yapılmaz ise oğlumuzun sonu olacak. Bu nedenle dünyanın her yerinde araştırıyoruz. Ukrayna’da bir hastane ile anlaştık. Ancak çok pahalı, ilk tedavi kür uygulamasını çevremizin destekleriyle yapıyoruz. Ancak bunu kaldıracak gücümüz yok. Bu nedenle sesimizi yetkililerimize seslenmek istiyorum: ‘bizlere destek olsunlar. Bu kök hücre tedaviler Türkiye’de de yapılsın” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DMD, kas, hastası, 8, yaşındaki, Furkan, ölmek, istemiyor…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı